Popis produktu

Podrobný popis výrobku XYZAL 5MG TBL FLM 7

Léčivý přípravek Xyzal obsahuje léčivou látku levocetirizin, která patří mezi tzv. antihistaminika. Ty pomáhají zmírňovat alergické projevy tím, že zabraňují účinkům histaminu, což je látka, která se vytváří v organismu při alergické reakci a zodpovídá za její nepříjemné projevy. Léčivý přípravek Xyzal tak ulevuje od kýchání, rýmy, svědění v krku nebo v nose, pálení a slzení očí nebo kopřivky.

Jak ho brát?

Užívejte 1 tabletu 1× denně. Vždy dobře zpijte.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud se do 3 dnů příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. V těhotenství a při kojení se o užívání léku poraďte s lékařem. 

Co obsahuje?

Jedna potahovaná tableta obsahuje 5 mg levocetirizin-dihydrochloridu. Dále pomocné látky mikrokrystalickou celulózu, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, hypromelózu (E464), oxid titaničitý (E171) a makrogol 400.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název XYZAL 5MG TBL FLM 7
Kód SÚKL 32716
Farmakoterapeutická skupina Antihistaminika pro systémovou aplikaci, piperazinové deriváty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!