Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku VIDISIC 2MG/G OPH GEL 3X10G

Přípravek Vidisic se používá k úlevě od nepříjemných obtíží spojených se syndromem suchého oka a vysycháním rohovky a spojivek, jako je pálení, řezání, světloplachost a pocit cizího tělesa v oku. Gel vytváří na povrchu oka ochranný zvlhčující film, který oko chrání před poškozením z vysychání.

Jak ho používat?

Vkápněte 1 kapku do oka 3 - 5× denně nebo častěji, v závislosti na obtížích. Gel je vhodné použít také před spaním. Vidisic gel je vhodný pro dlouhodobé používání. Kapátkem se nedotýkejte oka ani jiného povrchu, aby nedošlo ke znečištění gelu ani k poranění oka. Pokud současně používáte i jiné oční přípravky, je nutné dodržovat alespoň 15 - minutový rozestup mezi jednotlivými aplikacemi; Vidisic by měl být podáván vždy jako poslední.

Těhotné a kojící ženy by se o vhodnosti používání přípravku měly poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během používání Vidisic gelu se nesmí nosit měkké kontaktní čočky. Před použitím gelu vyjměte čočky z oka, aby nedošlo k jejich poškození. Čočky nasaďte zpět do oka nejdříve za 15 minut po vkápnutí.

Co obsahuje?

Jeden gram očního gelu obsahuje 2 mg carbomerum 980. Dále pomocné látky cetrimid, sorbitol, vodu na injekci, hydroxid sodný.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název VIDISIC 2MG/G OPH GEL 3X10G
Kód SÚKL 84785
Farmakoterapeutická skupina Oftalmologika- umělé slzy a jiné indiferentní přípravky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!