Popis produktu

Podrobný popis výrobku VALETOL 300MG/150MG/50MG TBL NOB 24

Přípravek Valetol obsahuje kombinaci léčivých látek - propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon působí proti bolesti, horečce a zánětu. Paracetamol působí proti bolesti a snižuje horečku. Kofein zesiluje protibolestivé účinky obou složek, zejména u bolestí hlavy, zmírňuje únavu a zvyšuje psychickou aktivitu. Přípravek Valetol je určený pro krátkodobé užívání. 

Jak ho brát? 

Užívejte 1–2 tablety při bolesti, dále dle potřeby po jedné tabletě v intervalech nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 5 tablet. Vždy dobře zapijte tekutinou. Pokud nedojde k ústupu horečky do 3 dnů nebo bolesti do 5 dnů poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Bez konzultace s lékařem neužívejte tablety déle než týden. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že během léčby přípravkem Valetol nesmíte pít alkohol. Pokud užíváte jiné léky a/nebo trpíte jiným onemocněním, například jater, ledvin, srdce a cév nebo žaludečními vředy, poraďte se o užívání přípravku s lékařem. Přípravek Valetol není vhodný pro těhotné a kojící ženy. 

Co obsahuje? 

Propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě. Dále pomocné látky předbobtnalý kukuřičný škrob, Povidon 30, sodnou sůl kroskarmelózy, mastek, kyselinau stearovou, magnesium stearát, aluminium stearát, kukuřičný škrob, sodnou sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalickou celulózu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název VALETOL 300MG/150MG/50MG TBL NOB 24
Kód SÚKL 186199
Farmakoterapeutická skupina Analgetikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!