Popis produktu

Podrobný popis výrobku Tonometr digi.TENSOVAL Comfort Dárkové balení

Balení obsahuje měřící přístroj, síťový adaptér, který se používá místo baterií, a dvě manžety. Jednu o velikosti L, která je vhodná pro paži o obvodu 32-42 cm, a druhou o velikosti M, která je vhodná pro paži o obvodu 22-32 cm. Obvod paže měřte 3 cm nad loketní jamkou a podle něj zvolte vhodnou velikost manžety. Výběr správné manžety je velmi důležitý, protože špatně zvolená manžeta může výsledky měření zkreslit. Pažní tlakoměr Tensoval Comfort měří také tepovou frekvenci, má velký přehledný displej a ovládá se jediným dotykem. Tlakoměr ukládá naměřené hodnoty až dvou osob. Paměť pojme až 2× 60 naměřených hodnot, ze kterých přístroj vypočítá i celkovou průměrnou hodnotu krevního tlaku. Pažní tlakoměr Tensoval Comfort díky technologii Fuzzy Logic měří tlak i lidem s mírným nepravidelným srdečním rytmem. V případě, že máte slabou srdeční arytmii, během měření se na displeji objeví ikonka s upozorněním. U silnější arytmie tlakoměr zobrazí chybu měření. Pro uživatele se silnější formou nepravidelného srdečního rytmu je vhodný tlakoměr Tensoval Duo Control.

Jak ho používat?

Nasaďte manžetu na paži bez oděvu a dobře ji upevněte. Seďte vždy zpříma. Zapněte přístroj, nechte nafouknout manžetu a změřit krevní tlak. Výsledky měření se zobrazí na displeji. Měření provádějte dle potřeby, ideálně každý den ve stejnou dobu a za stejných podmínek. Před měřením buďte cca 5 minut v klidu. Hodinu před měřením nekuřte a nepijte kávu. Během měření nemluvte a nehýbejte se.

Dále by Vás mohlo zajímat, že krevní tlak je síla, kterou krev působí na stěny tepen. Obvykle se měří v milimetrech rtuťového sloupce (mmHg). Systolický, někdy také horní, krevní tlak je maximální tlak proti cévním stěnám při každém srdečním stahu. V zápisu se jeho hodnota uvádí před lomítkem. Diastolický, někdy nazývaný dolní, je tlak působící na cévní stěny v okamžiku, kdy je srdce uvolněné mezi dvěma stahy. V celkovém zápisu krevního tlaku se jeho hodnota uvádí za lomítkem. O vysokém krevním tlaku (arteriální hypertenzi) hovoříme, pokud jsou hodnoty opakovaně nad 140/90 mmHg. Při dlouhodobém vysokém krevním tlaku jsou ohroženy cévy, srdce a další orgány a tento stav je třeba léčit. Nízký krevní tlak (arteriální hypotenze) nastává tehdy, pokud jsou hodnoty dlouhodobě pod 100/65 mmHg. Při nízkém krevním tlaku dohází ke snížení prokrvení tkání a orgánů a často se projevuje závratěmi, potivostí nebo pocitem chladu.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek
Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!