Popis produktu

Podrobný popis výrobku THYMOMEL SIR 100ML

Thymomel sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek používaný k usnadnění vykašlávání při nachlazení. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výhradně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen:

  • děti od 4 let, dospívající a dospělí
  • děti od 1 roku do 4 let – pouze na doporučení lékaře

Jak ho užívat?

– děti od 1 roku do 4 let: pouze na doporučení lékaře 2,5 ml (½ kávové lžičky) 3 × denně, po jídle
– děti od 4 do 12 let: 5 –10 ml (1–2 kávové lžičky) 3 × denně, po jídle
– dospívající od 12 let, dospělí a starší pacienti: 15 ml (1 polévková lžíce) maximálně 4 × denně

Přípravek není určen pro děti do 1 roku věku.

Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek nesmí užívat pacienti s přecitlivělostí na mateřídoušku, tymián, jitrocel, na rostliny z čeledi hluchavkovité (Lamiaceae) nebo na kteroukoli pomocnou látku přípravku. Thymomel sirup obsahuje sacharózu a med a není proto určen pro pacienty s poruchami vstřebávání a přeměny některých cukrů (fruktóza, glukóza, galaktóza). Obsahuje ethanol (alkohol) jako součást bylinných extraktů.

Co obsahuje?

Sto mililitrů (100 ml) sirupu obsahuje Thymi extractum fluidum (1 : 1,11; extrahováno ethanolem 25% (m/m)) 4,1624 g, Serpylli extractum fluidum (1 : 1,3; extrahováno ethanolem 25% (m/m)) 4,1630 g, Plantaginis extractum fluidum (1 : 1,1; extrahováno ethanolem 34% (m/m) ) 4,1666 g a dále pomocné látky: sacharosu (3,1 g/5 ml), čištěný med (obsahuje glukosu a fruktosu; 1,125 g/5 ml), ethanol (součást extraktů; 15,6 mg/5 ml), natrium-benzoát (6,25 mg/5 ml)

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název THYMOMEL SIR 100ML
Kód SÚKL 45339
Farmakoterapeutická skupina Expektorans
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!