Ušetříte 33 Kč
Popis produktu

Podrobný popis výrobku THERAFLU FORTE 1000MG/200MG/12,2MG POR PLV SOL SCC 10

Léčivý přípravek Theraflu obsahuje paracetamol, fenylefrin a guaifenesin. Paracetamol snižuje bolest a horečku,  fenylefrin uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a usnadňuje tak dýchání. Guaifenesin podporuje odkašlávání. Theraflu se používá krátkodobě k úlevě od symptomů akutního zánětu horních cest dýchacích, zimnice a chřipky spojené s mírnou až středně silnou bolestí a/ nebo horečkou a otokem (kongescí) nosní sliznice. Přípravek se má použít pouze tehdy, pokud jsou přítomny všechny následující symptomy (bolest a/nebo horečka, otok nosní sliznice a produktivní kašel). Určeno pro dospělé a dospívající od 16 let.

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 16 let s tělesnou hmotností nad 50 kg užívají podle potřeby 1 sáček každé 4 - 6 hodiny. Maximální denní dávka jsou 3 sáčky během 24 hodin (1 sáček 3 × denně). Obsah sáčku rozpusťte v hrnku horké, ale ne vroucí vody (250 ml), nechte zchladnout na teplotu vhodnou k pití a ještě teplé vypijte. Přípravek by se neměl užívat déle než 3 dny.

Přípravek není určen pro děti a dospívající mladší 16 let, dospívající od 16 let, dospělé a starší osoby s tělesnou hmotností nižší než 50 kg a těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud trpíte některými onemocněními, např. máte vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, jater, zelený zákal s uzavřeným úhlem (glaukom) nebo cukrovku nebo pokud užíváte jiné léky, konzultujte užívání přípravku s lékařem. Přípravek Theraflu nekombinujte s alkoholem ani s dalšími přípravky s obsahem paracetamolu.

Co obsahuje?

Jeden jednodávkový sáček obsahuje paracetamolum 1000 mg, phenylephrini hydrochloridum 12,2 mg (odpovídá phenylephrinum 10 mg), guaifenesinum 200 mg. Dále pomocné látky sacharosu, dihydrát natrium-citrátu, bezvodou kyselinu citronovou, kyselinu vinnou, citronové aroma 87A069, citronové aroma 875060 (obsahuje butylhydroxyanisol), mentholové aroma v prášku 876026, draselnou sůl acesulfamu (E 950), citronové aroma 501.746/AP05.04, aspartam (E 951), citronové aroma 875928, chinolinovou žluť (E 104).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název THERAFLU FORTE 1000MG/200MG/12,2MG POR PLV SOL SCC 10
Kód SÚKL 172528
Farmakoterapeutická skupina Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!