Sleva 20%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku THERAFLU 500MG/100MG/6,1MG CPS DUR 16

Léčivý přípravek Theraflu obsahuje paracetamol, fenylefrin a guaifenesin. Paracetamol snižuje bolest a horečku,  fenylefrin uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a usnadňuje tak dýchání. Guaifenesin podporuje odkašlávání. Theraflu se používá krátkodobě k úlevě od symptomů akutního zánětu horních cest dýchacích, zimnice a chřipky spojené s mírnou až středně silnou bolestí a/ nebo horečkou a otokem (kongescí) nosní sliznice. Přípravek se má použít pouze tehdy, pokud jsou přítomny všechny následující symptomy (bolest a/nebo horečka, otok nosní sliznice a produktivní kašel). Určeno pro dospělé a dospívající od 16 let.

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 16 let s tělesnou hmotností nad 50 kg užívají podle potřeby 2 tobolky každé 4–6 hodiny. Maximální denní dávka je 6 tobolek během 24 hodin (2 tobolky 3 × denně). Tobolky polkněte vcelku, nekousejte, nedrťte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Přípravek by se neměl užívat déle než 3 dny.

Přípravek není určen pro děti a dospívající mladší 16 let, dospívající vě věku 16 - 18 let s tělesnou hmotností nižší než 50 kg a těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud trpíte některými onemocněními, např. máte vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, jater, zelený zákal s uzavřeným úhlem (glaukom) nebo cukrovku nebo pokud užíváte jiné léky, konzultujte užívání přípravku s lékařem. Přípravek Theraflu nekombinujte s alkoholem ani s dalšími přípravky s obsahem paracetamolu.

Co obsahuje?

Jedna tobolka obsahuje paracetamolum 500 mg, phenylephrini hydrochloridum 6,1 mg (odpovídá phenylephrinum 5 mg), guaifenesinum 100 mg. Dále pomocné látky sodnou sůl kroskarmelosy, kukuřičný škrob, natrium-lauryl-sulfát, mastek, magnesium-stearát, želatinu, čištěnou vodu, indigokarmín (E 132), oxid titaničitý (E 171), chinolinovou žluť (E 104), natrium-lauryl-sulfát, erythrosin (E 127).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název THERAFLU 500MG/100MG/6,1MG CPS DUR 16
Kód SÚKL 172530
Farmakoterapeutická skupina Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!