Popis produktu

Podrobný popis výrobku TANTOGRIP CITRÓN 600MG/10MG POR PLV SOL SCC 10

Léčivý přípravek Tantogrip obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, paracetamolu a fenylefrinu. Paracetamol odstraňuje bolest v krku, hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku, fenylefrin uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a usnadňuje tak dýchání. Tantogrip se používá ke zmírnění příznaků chřipky a akutního zánětu horních cest dýchacích (nachlazení), které doprovází horečka, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kloubů a svalů, ucpaný nos. Čtěte pozorně příbalový leták!

Vhodné pro: dospělé a dospívající od 12 let věku

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 1 sáček každých 4–6 hodin podle potřeby, maximálně však 4 sáčky během 24 hodin. Mezi jednotlivými dávkami dodržujte rozestup nejméně 4 hodiny. Vysypte obsah sáčku do sklenice, přelijte horkou nebo studenou vodou a míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Podle chuti můžete přisladit. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Neužívejte současně jiné přípravky na chřipku a nachlazení s obsahem paracetamolu a fenylefrinu, například ve formě nosních kapek nebo spreje. Po dobu léčby přípravkem Tantogrip se nesmí pít alkoholické nápoje! 

Přípravek není určen pro děti a dospívající do 12 let věku. Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat (vzhledem k obsahu fenylefrinu).

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek obsahuje sacharózu a glukózu, což by měli vzít v úvahu pacienti trpící cukrovkou, pokud užívají více než 2 sáčky přípravku denně (obsah sacharózy > 5 g). Přípravek by neměli užívat pacienti se vzácnými poruchami vstřebávání a přeměny některých cukrů. Pokud trpíte jinými onemocněními, např. vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, jater nebo ledvin, astmatem, hypertrofií prostaty, zeleným zákalem nebo užíváte jiné léky, vždy nejprve konzultujte užívání přípravku s lékařem. 

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje paracetamolum 600 mg a phenylephrini hydrochloridum 10 mg (odpovídá phenylephrinum 8,2 mg) a dále pomocné látky: sacharosu, bezvodou kyselinu citronovou, dihydrát natrium-citrátu, kukuřičný škrob, natrium-cyklamát, dihydrát sodné soli sacharinu, kyselinu askorbovou, koloidní bezvodý oxid křemičitý, citronové aroma, práškový kurkumin 5%, kurkumin (E 100), tekutou glukosu usušenou rozprášením.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název TANTOGRIP CITRÓN 600MG/10MG POR PLV SOL SCC 10
Kód SÚKL 225826
Farmakoterapeutická skupina Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!