Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku Favea Superželezo tbl.30

Doplněk stravy Favea Superželezo obsahuje kyselinu listovou a čistou formu železa (tzv. karbonylové železo), které je pro organismus v porovnání se železem ve formě solí velmi šetrné. Železo je důležité pro tvorbu červených krvinek a červeného krevního barviva hemoglobinu, který zajišťuje okysličování organizmu, dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu (tvorba energie) a snižuje míru únavy a vyčerpání. Jeho nedostatek se obvykle projevuje bledostí a zvýšenou únavou, ale například i poruchami koncentrace či zimomřivostí. Kyselina listová má vliv na krvetvorbu, na normální funkci imunitního systému, přispívá k zachování normálních psychických funkcí a snižuje únavu a vyčerpání.

Kdy ho užívat?

  • před plánovaným těhotenstvím (1–3 měsíční kúra)
  • před plánovanou operací
  • před dárcovstvím krve (ke zlepšení podmínek pro tvorbu nových erytrocytů)
  • při silné menstruaci
  • při nedostatku železa v krvi

Pro koho je určeno: pro dospělé, včetně vegetariánů a veganů

Jak ho užívat?

Užívejte 1 tabletu denně, před večerním jídlem. Tabletu spolkněte celou a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Pro co nejlepší efekt se doporučuje 1 – 3 měsíční kúra. 

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

Těhotné a kojící ženy mohou přáípravek užívat.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje železo v elementární formě 14 mg (100 % DRHP*), kyselinu listovou 200 µg  (100 % DRHP*)a dále pomocné látky: mikrokrystalickou celulózu (plnidlo), hydroxypropylmethylcelulózu (zahušťovadlo), hořečnaté soli mastných kyselin (protispékavá látka), polyvinylpyrolidon (stabilizátor).

* DRHP – denní referenční hodnota příjmu

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 3,47 Kč / 1 kus
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!