Popis produktu

Podrobný popis výrobku STOPTUSSIN 40MG/ML+100MG/ML POR GTT SOL 1X25ML

Léčivý přípravek Stoptussin obsahuje léčivé látky butamirát a guajfenesin a patří tak mezi přípravky kombinující látky na potlačení kašle (antitusika - butamirát) a podporující odkašlávání (expektorancia - guajfenesin). Stoptussin tlumí dráždění ke kašli, mění složení průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Používá se k léčbě suchého, dráždivého a obtížně ztišitelného kašle při virových infekcích horních a dolních dýchacích cest, při zánětech horních cest dýchacích, při zánětu hltanu, hrtanu, průdušek a plic. Stoptussin lze podat i k utišení kašle před a po operaci. Na doporučení lékaře ho lze použít i u astmatu, tuberkulózy a zaprášení plic. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Přípravek se užívá podle hmotnosti pacienta:

do 7 kg:     8 kapek     3-4 × denně
7-12 kg:     9 kapek     3-4 × denně
12-20 kg:   14 kapek    3 × denně
20-30 kg:   14 kapek   3-4 × denně
30-40 kg:   16 kapek   3-4 × denně
40-50 kg:   25 kapek    3 × denně
50-70 kg:   30 kapek    3 × denně
nad 70kg:  40 kapek    3 × denně

Předepsané množství přípravku nakapejte do cca 100 ml vody, čaje či ovocné šťávy a vypijte. Užívejte po jídle.

Přípravek nesmí užívat děti do 6 měsíců věku a těhotné ženy v 1. trimestru těhotenství. Těhotné ženy ve 2. a 3. trimestru a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze ve vyjímečných případech a pouze na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek není vhodný pro pacienty trpící kašlem souvisejícím s astmatem, kouřením, chronickým zánětem průdušek nebo rozedmou plic (emfyzém). Stoptussin kapky obsahují alkohol, opatrnosti je proto třeba u pacientů s onemocněním jater a epilepsií. Přípravek může nepříznivě ovlivnit pozornost, opatrnosti je proto potřeba při řízení vozidel, obsluze strojů a při práci ve výškách.

Co obsahuje?

Butamirati citras 4 mg, guaifenesinum 100 mg v 1ml kapek (1 ml = 34 kapek). Dále pomocné látky ethanol 96%, aroma alpských květin, čištěnou vodu, polysorbát 80, tekutý lékořicový extrakt, propylenglykol.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název STOPTUSSIN 4MG/ML+100MG/ML POR GTT SOL 1X25ML
Kód SÚKL 88900
Farmakoterapeutická skupina Antitusika a expektorancia, kombinace
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!