Popis produktu

Podrobný popis výrobku STOPANGIN 1,92MG/ML SPR 30ML

Léčivý přípravek Stopangin obsahuje léčivou látku hexetidin, která působí proti bakteriím, kvasinkám a plísním. Stopangin má také mírně znecitlivující účinek. Používá se k dezinfekci ústní dutiny a krku při zánětlivých a infekčních onemocněních jako je angína, zánět hltanu (projevující se bolestivostí v krku, zarudnutím a hlenovým povlakem), zánět sliznice dutiny ústní, zánět dásní, afty, kvasinkové infekce v dutině ústní (projevující se bělavými povlaky na sliznici a jazyku). Přípravek se dále používá k dezinfekci dutiny ústní při trhání zubů nebo jiných chirurgických výkonech v dutině ústní (například odstranění krčních mandlí), a k ústní hygieně a potlačení zápachu z úst. Čtěte pozorně příbalový leták!

Pro koho je určen: dospělí, děti starší 8 let věku

Jak ho používat?

Vstřikuje do dutiny ústní a/nebo 2–3× denně.
Mezi jednotlivými dávkami musíte dodržovat časový odstup nejméně 4 hodiny. Roztok se nesmíte polykat ani vdechovat. Přípravek používejte po jídle nebo mezi jídly. Bez porady s lékařem můžete přípravek používat nejdéle 6–7 dní. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud jste těhotná nebo kojíte, musíte se o užívání přípravku Stopangin poradit s lékařem. Vzhledem k obsahovým látkám byste neměli řídit motorová vozidla po dobu 30 minut po použití přípravku. 

Co obsahuje?

Hexetidinum 1,92 mg v 1 ml v roztoku. Dále pomocné látky badyáníkovou silici, blahovičníkovou silici, silici květů citroníku pomerančového hořkého, silici máty peprné, methyl-salicylát, monohydrát sodné soli sacharinu, levomenthol, glycerol 85%, ethanol 96%.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název STOPANGIN 1,92MG/ML ORM SPR SOL 30ML
Kód SÚKL 3128
Farmakoterapeutická skupina Krční léčiva. Antiseptika. Různá jiná krční antiseptika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!