Popis produktu

Podrobný popis výrobku STODAL SIR 200ML

Stodal sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek používaný na všechny typy kašle. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výhradně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dětem od 2 do 4 let podávejte sirup pouze po poradě s lékařem. Obvyklé dávkování pro takto staré děti je ½ čajové lžičky (2,5 ml) 3-5×denně. Děti od 5 do 11 let obvykle užívají 1 čajovou lžičku (5 ml) 3-5×denně. Dospělí a mladiství od 12 let užívají 1 polévkovou lžíci (15 ml) 3-5×denně. Pokud zapomenete Stodal sirup užít v obvyklou dobu, nezdvojujte následující dávku! Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Přípravek není určen dětem do 2 let věku.
Přípravek by jste neměli užívat déle než 10 dnů. Pokud se příznaky zhorší nebo se nezlepší do 5 dnů u dospělých nebo do 3 dnů u dětí, poraďte se s lékařem.
Pokud jste těhotná nebo kojíte přípravek by jste neměla užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Stodal sirup obsahuje sacharózu a alkohol, což je třeba zvážit u pacientů dodržujících dietu s nízkým obsahem cukru, u diabetiků, dětí a pacientů se závislostí na alkohol . 

Co obsahuje?

Sto gramů sirupu obsahuje 0,95 g Drosera tinktura; 0,95 g Pulsatilla 6CH; 0,95 g Rumex crispus 6 CH; 0,95 g Bryonia 3 CH; 0,95 g Ipecacuanha 3 CH; 0,95 g Euspongia officinalis 3 CH; 0,95 g Sticta pulmonaria 3 CH; 0,95 g Kalii stibii tartras 6 CH; 0,95 g Myocardium 6 CH; 0,95 g Dactylopius coccus 3 CH; 19,0 g Balsami tolutani sirupus; 19,00 g Polygalae sirupus
Pomocné látky: prostý sirup, karamel, kyselinu benzoovou, ethanol 96% V/V

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název STODAL SIR 200ML I
Kód SÚKL 60073
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmakum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!