Popis produktu

Podrobný popis výrobku STADALAX 5MG TBL OBD 20

Přípravek Stadalax působí v tlustém střevě, kde podporuje peristaltiku (pohyb) tlustého střeva a zadržování vody a elektrolytů (iontů) v tlustém střevě. Tím dochází ke stimulaci vyprazdňování (defekace) a změkčení stolice. Přípravek nijak nenarušuje vstřebávání energetických složek stravy a pro tělo nezbytných (esenciálních) živin v tenkém střevě. Stadalax se bez porady s lékařem používá ke krátkodobé léčbě zácpy. V ostatních případech (indikacích) určuje použití přípravku výhradně lékař. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Dospělí a děti od 10 let užívají 1 - 2 tablety 1 × denně. Děti od 2 - 10 let užívají 1 tabletu 1 × denně. Přípravek užívejte večer před spaním, k vyprázdnění obvykle dochází ráno. Tablety polkněte vcelku, zapijte dostatečným množstvím vody, nikdy mlékem. Doporučuje se začít s nejnižší dávkou, v případě potřeby se dávka může postupně navyšovat až do maximální doporučené dávky. Tuto dávku nepřekračujte.

Děti ve věku 2 - 3 roky by měly přípravek užívat vyjímečně, pouze po doporučení lékařem. Pokud dítě ještě nedokáže tabletu spolknout, může být vhodnější zavést přípravek ve formě čípku. Přípravek není určen pro děti mladší 2 let. Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. Kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že dlouhodobé nadměrné užívání přípravku může způsobit poruchy rovnováhy tekutin a elektrolytů (iontů), což může přispívat k dehydrataci organismu. Během užívání přípravku Stadalax se mohou objevit bolesti břicha, průjem či nevolnost.

Co obsahuje?

Jedna obalená tableta obsahuje 5 mg bisacodylum a dále pomocné látky: mikrokrystalickou celulosu, celacefát, sirup tekuté glukosy, směs mono- di- a triglyceridů, bramborový škrob, monohydrát laktosy, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, dextrin, panenský ricinový olej, sacharosu, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek, montaglykolový vosk, oxid titaničitý

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název STADALAX 5MG TBL OBD 20
Kód SÚKL 57992
Farmakoterapeutická skupina Kontaktní laxativa
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!