Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku SINUPRET POR GTT SOL 50ML

Léčivý přípravek Sinupret kapky obsahuje extrakty léčivých rostlin (rostlinných drog), které působí tzv. sekretolytickým účinkem (zvyšují tvorbu bronchiálního sekretu). Sinupret zvyšuje tvorbu, rozpouštění a vykašlávání hlenů z dýchacích cest. Užívá se při akutních i chronických zánětech vedlejších nosních dutin (sinusitida), zánětech sliznice dutiny nosní (rinosinusitida) a jako podpůrná terapie při antibiotiké léčbě. Typickými příznaky těchto potíží jsou výtok z nosu, ucpaný nos, bolest tváře nebo hlavy, která se často prohlubuje při předklonění, a pocitem tlaku v obličeji, hlavně kolem nosu. Sinupret je rovněž vhodným doplňkem při léčbě antibiotiky. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 12 let: 3× denně 50 kapek
Děti ve věku 6–11 let: 3× denně 25 kapek
Děti ve věku 2–5 let: 3× denně 15 kapek.

Kapky můžete užívat s ovocnou šťávou nebo s čajem, aby se zamaskovala hořká chuť. Pokud máte citlivý žaludek, uřívejte přípravek po jídle. Lahvičku před každým užitím kapek dobře protřepejte. Přípravek neužívejte déle než 7–14 dní.

Přípravek není určen pro děti mladší 2 let. Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékařem. Kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Sinupret kapky obsahují alkohol a je proto škodlivý pro alkoholiky. Užívání u těhotných a kojících žen a pacientů s onemocněním jater či epilepsií musí vždy pečlivě zvážit lékař.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku obsahuje Herbarum extractum pro Sinupret 29,0 g (Gentianae radix 0,2 g, Primulae flos 0,6 g, Rumicis herba 0,6 g, Sambuci flos 0,6 g, Verbenae herba 0,6 g) a dále pomocné látky: ethanol 60% (V/V, součást herbarum extraktum pro Sinupret), čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název SINUPRET POR GTT SOL 50ML
Kód SÚKL 44561
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!