Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku ALAVIS Sanicell tbl.60 a.u.v.

Veterinární přípravek Alavis Sanicell obsahuje patentovanou směs Inositolu, IP6 (inositolhexa­fosfátu) a Ca2+– Mg2+, nově navíc obohacenou o vitamin C a selen. Příznivé účinky jednotlivých složek se vzájemně doplňují a podporují zejména posílení imunity organismu, zvýšení ochrany před nádorovými onemocněními a vyznačují se také významnou antioxidační a detoxikační kapacitou. Určeno pouze pro veterinární účely! Přípravek není určen pro člověka!

Jak působí?

  • významně zesiluje apoptózu (řízená smrt buňky) rakovinných bu­něk a dokáže jim "vnutit" signál pro zánik
  • zvyšuje činnost tzv. NK buněk (natural killers - přirození zabíječi), schopných pozměněnou rakovinnou buňku zabít
  • pomáhá zpomalovat rychlost nadměrného a neřízeného buněčného dělení
  • podporuje inhibici metastáz
  • podporuje činnost jater a nervových buněk
  • pomáhá potlačovat zánět
  • je silným antioxidantem
  • pomáhá zabránit tvorbě močových kamenů

Pro koho je určen: pro psy, kočky

Jak ho podávat?

Kapsle podávejte denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete či s malým kouskem potravy. Kapsli můžete otevřít a obsah smíchat s vodou nebo malým kouskem potravy. Přípravek podávejte minimálně 30 minut před podáním stravy.​ V případě nádorových onemocnění je možné na začátku podávání denní dávku zvýšit na dvojnásobek až trojnásobek. Délka užívání není časově omezena*.

Hmotnost psa,
kočky
Denní dávka
 1 – 5 kg ½ kapsle 
 5 – 10 kg 1 kapsle
 10 – 20 kg 2 kapsle
 20 – 30 kg 3 kapsle
 30 – 40 kg 4 kapsle
 40 – 50 kg 5 kapslí
 50 – 60 kg 6 kapslí
 60 – 70 kg 7 kapslí
 70 kg a více  8 kapslí


* při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky

Dále by Vás mohlo zajímat, že rakovinná buňka je zvláštní tím, že nepřijímá signál apoptózy a Sanicell™ patří mezi látky, které jsou schopny nádorové buňce tento apoptický signál „vnutit". Tím se tato buňka sice nestane obyčejnou buňkou, zůstane nadále nežádoucí, ale už je možné ji donutit k zániku (apoptóze). K dalšímu ničení rakovinných buněk slouží tzv. NK (natural killers) buňky, což jsou bílé krvinky, schopné takovou nechtěnou, ale smrtelnou buňku zabít. Také aktivita těchto „přirozených zabíječů" se při podávání Sanicellu™ zvyšuje.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje patentově chráněnou látku Sanicell (patentovaná směs Inositolu, IP6 (inositolhexa­fosfátu),  Ca2+, Mg2+) 500 mg, vitamin C 20 mg, selen 14 mg a dále pomocné látky: uhličitan vápenatý, oxid křemičitý, želatina obsahující oxid titaničitý, stearan hořečnatý.

Důležité informace

Druh přípravku Veterina
Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!