Popis produktu

Podrobný popis výrobku ROWACHOL POR GTT SOL 10ML

Léčivý přípravek Rowachol obsahuje směs rostlinných silic, které patří do skupiny látek zvyšujících tvorbu žluči a její vylučování (choleretika) a způsobující vyprázdnění žlučníku (cholekinetika). Rowachol rozpouští zejména žlučové kameny a současně zabraňuje vzniku kamenů nových, zvyšuje vylučování žluči (cholerézu), omezuje její městnání (cholestáza) a snižuje kolikovité bolesti. Rovněž snižuje tvorbu cholesterolu v játrech a je účinný i proti řadě bakterií. Rowachol se používá k léčbě onemocnění jater a žlučníku včetně žlučových kamenů (cholelitiáza), zánětu žlučníku (cholecystitida), žlučníkové koliky, poruch pohyblivosti žlučových cest (dyskineze žlučovodu), dále jako součást předoperační a pooperační léčby žlučového systému a rovněž jako prevence opakované tvorby žlučových kamenů. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak je užívat?

Dospělí užívají 4 - 5 × denně 3 - 5 kapek na kostku cukru nebo kousek sucharu před jídlem.
Děti od 6 - 12 let užívají 3 - 4 × denně 1 - 2 kapky na kostku cukru, kousek piškotu nebo sucharu před jídlem.

Přípravek není určen pro děti do 6 let. Těhotné ženy v I. trimestru gravidity a kojící ženy by přípravek neměly užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pacientům trpícím žlučovými kameny se současně s Rowacholem doporučuje žlučníková dieta se sníženým obsahem cholesterolu.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku (kapek) obsahuje Pinenum a 13,6 g, Pinenum ß 3,4 g, Camphenum 5,0 g, Cineolum 2,0 g, Menthonum 6,0 g, Levomentholum 32,0 g, Borneolum 5,0 g a dále pomocné látky: panenský olivový olej.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ROWACHOL POR GTT SOL 10ML
Kód SÚKL 92087
Farmakoterapeutická skupina Choleretika, cholekinetika
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!