Popis produktu

Podrobný popis výrobku ROSALGIN 500MG VAG GRA SOL 10

Léčivý přípravek Rosalgin obsahuje účinnou látku benzydamin, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých látek, tzv. nesteroidních antiflogistik. Benzydamin působí při místním použití silným protibolestivým a protizánětlivým účinkem, redukuje bolest a má také místně znecitlivující účinky. Rosalgin se používá k léčbě zánětlivých projevů pochvy, děložního hrdla a zevní části ženského pohlavního ústrojí jakéhokoliv původu, včetně zánětů vznikajících vlivem chemoterapie nebo radioterapie. Přípravek se dále může používat při běžné dámské hygieně a hygieně v období šestinedělí a je rovněž vhodný k preventivnímu použití před a po operačních gynekologických zákrocích. Určeno pro ženy a dospívající dívky od 15 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Obsah sáčku rozpusťte v ½ – 1 l pitné vody. Připravený roztok poté pomocí Rosalgin irigátoru použijte 1 – 2 × denně k výplachu pochvy a k oplachu zevních rodidel. Doba léčby je maximálně 14 dní. Dle potřeby, nepravidelně, můžete přípravek použít také k běžné intimní hygieně.

Přípravek není určen pro děti do 6 let věku. U dětí od 6 let je možné použít vaginální roztok pouze k oplachům zevních genitálií.
Těhotné a kojící ženy by se před použitím přípravku měly nejprve poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že při dlouhodobém používání přípravku se může objevit přecitlivělost (pálení, svědění apod.). Pokud se přecitlivělost objeví, je nutné léčbu přerušit.

Co obsahuje?

Jeden sáček obsahuje benzydamini hydrochloridum 500 mg a dále pomocné látky: cetrimonium-tosylát, povidon, chlorid sodný.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ROSALGIN 500MG VAG GRA SOL 10
Kód SÚKL 100234
Farmakoterapeutická skupina Gynekologikum, antiflogistikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!