Popis produktu

Podrobný popis výrobku ROSALGIN EASY 140MG VAG SOL 5X140ML

Léčivý přípravek Rosalgin Easy obsahuje účinnou látku benzydamin, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých látek, tzv. nesteroidních antiflogistik. Benzydamin působí při místním použití silným protibolestivým a protizánětlivým účinkem, redukuje bolest a má také místně znecitlivující účinky. Rosalgin Easy se používá k léčbě zánětlivých projevů pochvy, děložního hrdla a zevní části ženského pohlavního ústrojí jakéhokoliv původu, včetně zánětů vznikajících vlivem chemoterapie nebo radioterapie. Přípravek se dále může používat při běžné dámské hygieně a hygieně v období šestinedělí a je rovněž vhodný k preventivnímu použití před a po operačních gynekologických zákrocích. Určeno pro ženy a dospívající dívky od 15 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Lahvičky s roztokem jsou určeny výhradně pro jednorázové použití, nespotřebovaný roztok (z lahvičky) dále neskladujte. Roztok můžete použít přímo nebo ho před použitím můžete ohřát ponořením uzavřené lahvičky na několik minut do teplé vody. Těsně před použitím je třeba z lahvičky vysunout celý aplikátor. Aplikátor vsuňte opatrně do pochvy a stlačujte nádobku až do vyprázdnění obsahu. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné roztok zadržet v pochvě po dobu několika minut.

zánětlivá onemocnění: roztok použijte 1 – 2 × denně k výplachu pochvy a k oplachu zevních rodide, po dobu maximálně 14 dnů

běžná hygiena, hygiena v šestinedělí: pravidelně či nepravidelně podle potřeby

Přípravek není určen pro děti do 6 let věku. U dětí od 6 let je možné použít vaginální roztok pouze k oplachům zevních genitálií.
Těhotné a kojící ženy mohou po konzultaci s lékařem přípravek používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že při dlouhodobém používání přípravku se může objevit přecitlivělost (pálení, svědění apod.). Pokud se přecitlivělost objeví, je nutné léčbu přerušit.

Co obsahuje?

Jedna dávka (140 ml vaginálního roztoku) obsahuje benzydamini hydrochloridum 140 mg a dále pomocné látky: benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, růžová silice (obsahující alergeny: benzylalkohol, benzyl-benzoát, benzylcinnamát, benzyl-salicylát, citral, citronellol, eugenol, farnesol, geraniol, limonen a linalol), ethanol 96%V/V, polysorbát 20, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název ROSALGIN EASY 140MG VAG SOL 5X140ML
Kód SÚKL 188155
Farmakoterapeutická skupina Gynekologikum, antiflogistikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!