Popis produktu

Podrobný popis výrobku Rhino Horn Konvička na výplach nosu - modrá

Výplach nosu konvičkou Rhino Horn je snadný a šetrný způsob odstranění hlenu, prachu a jiných cizích částic z oblasti nosu a  vedlejších nosních dutin, bez nebezpečí z nadměrného aplikačního tlaku. K výplachu nosu se doporučuje používat fyziologický roztok (0,9% NaCl), který se snadno připraví pomocí přibalené odměrky smísením vlažné vody a běžné kuchyňské soli. Solný roztok při výplachu odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci, přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší, u alergické rýmy odstraňuje dráždivé alergeny a tím zmírňuje obtíže. Výplach nosu je vhodný také po chirurgických zásazích v oblasti nosu, u osob pobývajících v prašném prostředí i při nadměrném vysychání nosní sliznice. Zdravotnický prostředek.

Kdy ji používat?

  • pro uvolnění ucpaného nosu při rýmě a nachlazení
  • při projevech alergické rýmy 
  • k prevenci a léčbě akutního i chronického zánětu (vedlejších) nosních dutin
  • po chirurgických zásazích v oblasti nosu
  • k preventivnímu pročištění nosu při pobytu v prašném prostředí
  • při nadměrném vysychání nosní sliznice

Pro koho je určena: pro dospělé

Jak ji používat?

Konvičku naplňte vlažnou vodou (300 ml, cca 37 °C) nebo připraveným solným roztokem (v předepsaném množství vody rozpusťte 2,7 g kuchyňské soli, konvičku uzavřete dlaní a palcem a protřepejte). Nakloňte hlavu nad umyvadlo a pootočte tak, že se budete dívat stranou, brada by měla směřovat k hrudi. Nakloňte hlavu nad umyvadlo a otočte na stranu, brada by měla směřovat k hrudi. Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce ze strany, zdvihněte konvičku mírně vzhůru a voda začne po chvíli samovolně protékat nosní dutinou a vytékat druhou dírkou ven. Dýchejte zvolna ústy. Když proteče zhruba ½ obsahu konvičky, zvedněte hlavu a nechte vodu z nosu samovolně vytéct. Postup opakujte s druhou nosní dírkou. Jemným vysmrkáním pak odstraníte zbývající vodu.

Po použití konvičku důkladně vypláchněte vodou a nechte oschnout. Jednou za čas je vhodné konvičku důkladně umýt horkou vodou, případně v myčce nádobí. Konvičku (ale ne odměrku) je možné také sterilizovat vyvařením ve vodě po dobu asi 3 minut. Usazeniny soli lze odstranit octem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že konvička Rhino Horn je vyrobena z materiálu schváleného pro styk s potravinami a lze ji v domácích podmínkách opakovaně sterilizovat několikaminutovým vyvařením ve vodě. Konvička neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA).

Co obsahuje?

recyklovatelný PEHD (vysokohustotní polyetylén, PolyEthylene High Density) schválený pro styk s potravinami

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!