Sleva 3%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku REGULAX PIKOSULFÁT KAPKY 7,23MG/ML POR GTT SOL 1X20ML

Přípravek Regulax působí v tlustém střevě, kde podporuje peristaltiku (pohyb) tlustého střeva a zadržování vody a elektrolytů (iontů) v tlustém střevě. Tím dochází ke zvětšení objemu stolice, její řidší konzistence a povzbuzení peristaltiky tlustého střeva a tím k usnadnění vyprazdňování (defekace). Přípravek nijak nenarušuje vstřebávání energetických složek potravy a pro tělo nezbytných (esenciálních) živin v tenkém střevě. Regulax se bez porady s lékařem používá ke krátkodobé léčbě akutní zácpy a lze ho použít také pro občasné usnadnění vyprázdnění při chronické zácpě. V ostatních případech (indikacích) určuje použití přípravku výhradně lékař. Přípravek Regulax kapky mohou užívat diabetici. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 14 - 27 kapek (5 – 10 mg) denně. Děti od 4 let užívají 7 - 14 kapek (2,5 – 5 mg) denně. Kapky užívejte nejlépe večer před spaním, k vyprázdnění dochází zpravidla následující den ráno (po 10 - 12 hodinách). Přípravek je určen pro krátkodobé podání. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Přípravek není vhodný pro děti do 4 let. Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze v nezbytných případech. Kojící ženy mohou přípravek užívat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Regulax nesmí užívat pacienti se střevní neprůchodností, silnou bolestí břicha, s břišními příhodami doprovázenými horečkou, nevolností a zvracením (apendix), pacienti v akutní fázi zánětlivých střevních onemocnění (např. ulcerózní kolotida) či se závažnou dehydratací. Pacienti s intolerancí fruktózy by přípravek neměli užívat.

Co obsahuje?

1 ml (= 20 kapek) roztoku obsahuje natrii picosulfas monohydricus 7,5 mg a dále pomocné látky: sorbitol 70 % nekrystalizující, propylenglykol, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název REGULAX PIKOSULFÁT 7,23MG/ML POR GTT SOL 1X20ML
Kód SÚKL 59335
Farmakoterapeutická skupina Kontaktní laxativa
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!