Popis produktu

Podrobný popis výrobku REGAINE 5% 50MG/ML DRM SOL 60ML+APL

Léčivý přípravek Regain se používá k léčbě hormonálně (androgenně) podmíněné ztrátě vlasů u mužů a žen. Aby došlo ke zvýšení a udržení růstu vlasů, je nutné, aby jste přípravek používali kontinuálně (souvisle), jinak mohou vlasy začít opětovně vypadávat. Pokud zaznamenáte pozitivní výsledky (při používání 2 × denně se mohou objevit po 2 - 4 měsících používání), měli by jste v léčbě přípravkem pokračovat dlouhodobě kontinuálně. Výsledky léčby se mohou mezi jednotlivými pacienty lišit. Balení obsahuje lahvičku s kožním roztokem 1 × 60ml a 2 různé aplikátory.

Jak ho používat?

Nanášejte 2 × denně (ráno a večer) 1 ml roztoku na suchou pokožku hlavy v místech, která jsou postižena ztrátou vlasů. Celková denní dávka přípravku pak nesmí být vyšší než 2 ml. Podle velikosti postižených ploch můžete zvolit vhodný aplikátor:

Pumpičkový (postřikový, sprejový) aplikátor je nejvhodnější k nanášení roztoku na rozsáhlé plochy. Nasměrujte pumpičku do středu postiženého místa na temeni hlavy a jednou ji zmáčkněte. Poté roztok rozetřete konečky prstů po celé ploše. Celý postup 6x zopakujte (6 stlačení = 1 ml roztoku). Dbejte při tom, aby jste nevdechovali výpary.

Aplikátor s prodlouženým rozprašovacím nástavcem je vhodný pro nanášení roztoku na malé plošky nebo do prořídlých vlasů. Roztok nanášejte na postižené vlasy stejným způsobem jako pumpičkovým aplikátorem (6 po sobě následujících stlačení).

Po použití přípravku si důkladně umyjte ruce. Pokud se Vám přípravek dostane do očí, na sliznice nebo poraněnou pokožku, zasažené místo důkladně opláchněte dostatečným množstvím čisté vody.

Regaine není vhodný pro děti a dospívající do 18 let věku, těhotné a kojící ženy.
Pokud trpíte srdečně-cévními onemocněními, srdeční arytmií neby vysokým krevním tlakem (hypertenze), používání přípravku nejprve zkonzultujte s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že v průběhu léčby můžete zaznamenat zvýšené vypadávání vlasů, které může být způsobeno vypadáváním starých vlasů a jejich nahrazováním novými vlasy. Toto zvýšené vypadávání vlasů obvykle nastává 2.-6. týden po zahájení léčby a odeznívá do několika týdnů. Regaine 5 % by jste neměli používat, pokud vypadávání vlasů nemáte v rodinné anamnéze (dědičnost), je náhlé a/nebo nepravidelné, nastává v souvislosti s porodem anebo je jeho důvod neznámý.

Co obsahuje?

Jeden mililitr roztoku obsahuje 50 mg minoxidilum (5 % roztok).
Pomocné látky: ethanol 95 % (v/v), propylenglykol, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název REGAINE 5% 50MG/ML DRM SOL 1X60ML+2APL
Kód SÚKL 56513
Farmakoterapeutická skupina Jiné dermatologické přípravky, minoxidil
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!