Popis produktu

Podrobný popis výrobku PYRIDOXIN LÉČIVA 20MG TBL NOB 20

Léčivý přípravek Pyridoxin Léčiva obsahuje vitamin B6 (pyridoxin), který patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. V organismu plní řadu důležitých úloh. Přispívá k normální funkci nervového systému a správné funkci psychiky, podporuje normální funkci imunitního systému, má vliv na normální tvorbu červených krvinek a regulaci hormonální aktivity, podporuje správný energetický výdej, má příznivý vliv na metabolismus glykogenu a bílkovin, přispívá k zachování normálního metabolismu homocysteinu a normální syntéze cysteinu a v neposlední řadě přispívá ke snížení únavy a únavnosti. Zvýšené požadavky vitaminu B6 mají např. pacienti s některými dědičnými chorobami látkové výměny, s poruchou vstřebávání ze střev, alkoholici, pacienti s prudkým váhovým úbytkem v důsledku jednostranné výživy, dále při užívání některých léků, u žen užívajících hormonální antikoncepci. Zvýšené požadavky mohou být rovněž v těhotenství a během kojení.

Jak ho užívat?

Jako doplněk stravy užívají dospělí ½ - 1 tabletu denně, děti užívají ½ tablety denně po dobu 3 týdnů. U ostatních indikací určí přesné dávkování vždy lékař. Tabletu spolkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek obsahuje laktózu a není proto vhodný pro pacienty s poruchami metabolismu některých cukrů.

Co obsahuje?

Jedna tableta obsahuje pyridoxini hydrochloridum 20 mg a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, želatinu, mastek, aluminium-stearát, dihydrát dinatrium-edetátu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PYRIDOXIN LÉČIVA 20MG TBL NOB 20
Kód SÚKL 280
Farmakoterapeutická skupina Jiné vitaminové přípravky (nekombinované)
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!