Průvodce dětským sortimentem Zvolte věk Vašeho dítěte

0 - 3 MĚSÍCE

Ideálním způsobem výživy dítěte v prvních měsících života je mateřské mléko. Nemůžete-li však z nějakého důvodu kojit, existují tady počáteční kojenecké výživy, které díky speciálnímu složení miminku dodají všechny důležité živiny a až do konce 4. měsíce věku mají být jeho jedinou stravou.

Mohlo by Vás zajímat

3 - 6 MĚSÍCŮ

V období mezi ukončeným 4. a 6. měsícem je vhodné začít dítěti jako doplněk mléčné stravy postupně zavádět příkrmy. Pro začátek jsou ideální zeleninové příkrmy, nejlépe v poledne. Postupně přidáváme i ty masovo-zeleninové, ovocné nebo kaše.

Mohlo by Vás zajímat

6 - 9 MĚSÍCŮ

V tomto období Vašemu dítěti možná začínají růst první zoubky, dokáže také lépe pohybovat jazykem a pusinkou. Příkrmy by měly být co nejpestřejší a od 8. měsíce je možné dítě pomalu začít zvykat na stravu s malými měkkými kousky.

Mohlo by Vás zajímat

9 - 12 MĚSÍCŮ

Dětská strava je čím dál rozmanitější, měla by však být nadále málo kořeněná, nesolená a lehce stravitelná. Dítě se může postupně začít učit jíst samo “svou lžící”, pod dohledem a povzbuzováním rodičů. Zhruba od 10. měsíce mu můžete zkusit tekutiny podávat z dětského hrníčku.

Mohlo by Vás zajímat

12+ MĚSÍCŮ

Dětská strava se stále více podobá stravě dospělých. Pokrmy můžete jemně dochutit bylinkami nebo kmínem, nemixujte je, dítě je vhodné podporovat v kousání. Ze zeleniny a ovoce již může dostávat všechny druhy, tzn. lze vyzkoušet např. i citrusy nebo ananas.

Mohlo by Vás zajímat

Nejvhodnějším způsobem počáteční výživy Vašeho dítěte je kojení!

Mateřské mléko je v prvních měsících života optimálním zdrojem důležitých živin, vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin.

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!