Popis produktu

Podrobný popis výrobku PROTIFAR POR SOL 1X225G

Mléčná bílkovina Protifar® je nutričně nekompletní strava v práškové formě, určená pacientům s vysokými nároky na příjem živin, zvláště bílkovin (například těžká poranění a infekce) a pacientům, kteří z různých příčin nepřijímají v dostatečném množství bílkoviny z běžné stravy. Je vhodný zejména pro těhotné a kojící ženy, rostoucí děti, adolescenty, rekonvalescenty, sportovce a seniory. Přípravek není vhodný jako jediný zdroj výživy. Protifar® je možno užít i k výživě nasogastrickou sondou.

Výživové hodnoty ve 100g prášku:

Energetická hodnota 1580kJ / 373kcal
Bílkoviny 88,5g
Sacharidy < 1,5g
- z toho laktóza < 1,5g
Tuky 1,6g
Voda < 6,0g
Osmolarita 30 mOsmol/l


Jak ho užívat?

Prášek má neutrální chuť a můžete ho proto přidat do sladkých i slaných jídel, jogurtů, kaší nebo nápojů, aniž by výrazně ovlivnil jejich chuť. Přípravek můžete rovněž užívat jako 30% roztok (30 g ve 100 ml).

Při přípravě si vždy nejprve umyjte ruce. Používejte pouze čisté, vysterilizované nádobí a ujistěte se, že víčko plechovky je čisté. Pro odměření množství prášku používejte pouze přiloženou odměrku. Prášek smíchejte s přiměřeným množstvím studené tekutiny (nejlépe voda), až vznikne jemná pasta. Takto připravenou pastu přimíchejte do vybraného pokrmu nebo nápoje. Po každém otevření plechovku znovu pevně uzavřete víčkem. Obsah plechovky spotřebujte do 6 týdnů od prvního otevření. Nepoužitý roztok skladujte v chladničce max. po dobu 24 hodin.

  • obsah přiložené odměrky -  2,5 g Protifaru, což odpovídá 2,2 g bílkoviny
  • množství bílkoviny ve 3 odměrkách odpovídá 200 ml mléka, 1 vejci či 30 g masa nebo ryby

Upozornění:

Přípravek používejte pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.
Přípravek není vhodný jako jediný zdroj výživy.
Přípravek není určen k intravenóznímu (nitrožilnímu) podání.
Nevhodné pro pacienty s dietou s omezením bílkovin.
Není určeno pro děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě.

Co obsahuje?

koncentrovaná mléčná bílkovina, emulgátor (sojový lecitin). Obsah laktózy <1,5 g/100 g prášku.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
Měrná cena 1 093,33 Kč / 1 kg
SÚKL název PROTIFAR POR SOL 1X225G
Kód SÚKL 33220
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!