Popis produktu

Podrobný popis výrobku PROSTAMOL UNO CPS MOL 90

Léčivý přípravek Prostamol Uno obsahuje výtažek z plodů palmy Serenoa repens, které patří mezi tzv. urologika. Obsažená skupina látek působí různými mechanismy na zbytnělou prostatu a zlepšují tak močové obtíže. Zvětšená prostata může utlačovat močovou trubici, což způsobuje potíže při vyprazdňování močového měchýře. První příznaky tohoto přirozeného procesu stárnutí prostaty se mohou objevit již ve 40 letech, ve věku 65 let se vyskytují u 70 % mužů. Prostamol Uno se používá u mužů středního a vyššího věku při obtížích spojených s nezhoubným zbytněním prostaty (benigní hyperplazie prostaty I.-II. stadia), jakými jsou časté (zvláště noční), nesnadné močení, slabý proud mouči a pocit nedokonalého vyprázdnění močového měchýře. Přípravek nenarušuje sexuální funkce.Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Užívejte 1 tobolku denně po jídle, vždy ve stejnou denní dobu. Tobolky polykejte celé a zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny. Délka léčby závisí na povaze, závažnosti a průběhu onemocnění a není časově omezena. Pravidelné užívání přípravku každý den je obzvlášť důležité pro úspěšnost léčby. Zlepšení obtíží můžete očekávat až po cca 4 týdnech pravidelného užívání přípravku, plná účinnost přípravku se pak může projevit až po 3 měsících léčby.

Přípravek není určen pro děti ani ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Prostamol Uno pouze zlepšuje obtíže spojené se zvětšením prostaty, aniž by ovlivňoval její samotné zbytnění. Proto navštěvujte pravidelně svého lékaře a vyhledejte jej vždy, pokud se objeví krev v moči nebo bolestivé nutkání močit doprovázené neschopností vymočit se.

Co obsahuje? 

Jedna měkká tobolka obsahuje 320 mg Serenoae extractum (extrakt z plodů serenoy; 9 – 11:1, extrahováno ethanolem 96% V/V) a dále pomocné látky: sukcinylovanou želatinu, glycerol 85%, čištěnou vodu, barvivo oxid titaničitý (E 171), žlutý oxid železitý (E 172), černý oxid železitý (E 172), karmín (E 120).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PROSTAMOL UNO CPS MOL 90
Kód SÚKL 203255
Farmakoterapeutická skupina Urologika, jiná léčiva k terapii benigní hyperplazie prostaty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!