Popis produktu

Podrobný popis výrobku PROSTAKAN FORTE CPS MOL 60

Léčivý přípravek Prostakan Forte obsahuje výtažky z plodů palmy Serenoa repens a kořene kopřivy dvoudomé (Urtica dioica), které patří mezi tzv. urologika. Extrakty z těchto rostlin působí v prostatické tkáni a omezují její zvětšování, což vede ke zvětšení proudu moči a zlepšení potíží při močení, současně mají i mírný protizánětlivý a protiedémový (protiotokvý) účinek. Prostakan Forte se používá u mužů středního a vyššího věku při obtížích spojených s nezhoubným zbytněním prostaty (benigní hyperplazie prostaty I.-II. stadia), jakými jsou časté (zvláště noční), nesnadné močení, slabý proud mouči a pocit nedokonalého vyprázdnění močového měchýře. Po poradě s lékařem se přípravek dále používá podpůrně při doléčování po operacích prostaty, chronických zánětech prostaty (prostatitidy), případně při dráždivém močovém měchýři, kdy mohou přípravek užívat také ženy. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Dospělí užívají 1 měkkou tobolku 2 × denně (ráno a večer), během jídla nebo po jídle. Tobolky se polykají celé, nerozkousané s menším množstvím vody nebo čaje. Léčebný účinek se plně projeví nejdříve po 4 týdnech léčby, s vysazením léčby účinek odeznívá.

Přípravek není určen pro děti.

Dále by Vás mohlo zajímat, že osoby s alergií na arašídy nebo sóju nesmí přípravek užívat. Přípravek pouze mírní obtíže v počátečních stádiích benigní hyperplazie, neupravuje samotné zbytnění prostaty. Léčba přípravkem Prostakan Forte nenahrazuje případnou nutnost pozdějšího chirurgického zákroku.

Co obsahuje?

Jedna měkká tobolka obsahuje Serenoae extractum 160 mg (10 – 14.3 : 1, extrahováno ethanolem 90% m/m), Urticae radicis extractum siccum 120 mg (7.6 – 12.5 : 1, extrahováno ethanolem 60 % m/m) a dále pomocné látky: koloidní bezvodý oxid křemičitý, hydrogenovaný sójový olej, ztužený tuk, glycerol 85%, sukcinylovanou želatinu, žlutý oxid železitý (E 172), černý oxid železitý (E 172), patentní modř V (E 131).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PROSTAKAN FORTE CPS MOL 60
Kód SÚKL 7430
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmakum. Urologikum
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!