Popis produktu

Podrobný popis výrobku PROSPAN SIR 100ML

Léčivý přípravek Prospan obsahuje výtažek z břečťanového listu, který patří mezi tzv. expektorancia (látky podporující odkašlávání). Aktivní látky obsažené v tomto výtažku působí na hlen v dýchacích cestách sekretolyticky (mění jeho strukturu), čímž se usnadňuje jeho vykašlávání. Prospan se používá k symptomatické léčbě akutních zánětů dýchacích cest a chronických zánětů průdušek (bronchitid). Léčba by měla trvat minimálně týden a to i při mírnějších zánětech dýchacích cest a měla by pokračovat ještě alespoň 2 - 3 dny po vymizení příznaků. Vhodný již pro děti do 1 roku věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Děti do 1 roku užívají 2 × denně 2,5 ml sirupu. Děti od 1 - 5 let užívají 3 × denně 2,5 ml sirupu. Děti od 6 - 9 let užívají 3 × denně 5 ml sirupu. Dospělí a děti od 10 let užívají 3 × denně 5 - 7,5  ml. Sirup užívejte ráno, v poledne a večer nebo ráno a večer a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. K odměření dávky použijte přiloženou odměrku. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat výhradně na doporučení lékaře.

Co obsahuje?

Sto ml sirupu obsahuje 700 mg Hederae helicis folii extractum siccum 5–7,5:1 (suchý extrakt z břečťanového listu). Dále pomocné látky kalium-sorbát, bezvodou kyselinu citronovou, krystalizující sorbitol 70%, xanthanovouá klovatinu, třešňové aroma, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PROSPAN SIR 100ML
Kód SÚKL 202353
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!