Popis produktu

Podrobný popis výrobku PRONTOSAN WOUND IRRIGATION SOLUTION ROZTOK NA AKTIVNÍ ODSTRANĚNÍ BIOFILMU, 350ML

Roztok na oplach ran Prontosan-W obsahuje polyhexanid jako ochranu proti růstu bakterií a undecylenamidopropylbetain jako povrchově aktivní látku. Obě látky se vyznačují vynikající kožní snášenlivostí, nepoškozují kůži ani sliznice. Kombinace těchto látek je obzvláště účinná, což zásadně usnadňuje vyčištění rány a vede k významnému zkrácení doby hojení. Prontosan-W roztok je určen k čištění, zvlhčování ran a udržování ran i krytí ve vlhkém prostředí a dále k odstranění fibrinových náletů a zbytků povlaků v ráně, přičemž zdravou tkáň chrání. Nebrání granulaci a epitelizaci, je kompatibilní s přípravky moderní péče o rány a je pacienty velmi dobře přijímán.

Na které rány se používá?

Prontosan-W roztok je možné používat na rány v jakémkoli stavu.

Jak ho používat?

Při oplachu je možné roztok nanášet na ránu přímo z láhve díky hrdlu uzpůsobenému ke střiku. Ránu lze rovněž šetrně vyčistit pomocí tampónu nebo čtverce nasáklými roztokem. Pokud je potřeba uvolnit z rány biofilm, namočte čtverec oplachovým roztokem, přiložte na ránu a nechte 10 - 15 minut působit.

Pokud při převazu nelze obvaz z rány snadno odstranit a hrozí porušení nově se tvořící tkáně, doporučuje se intenzivně zvlhčovat krytí rány oplachovým roztokem, dokud ho nelze jemně odstranit. Je-li inkrustace ztvrdlá a rozsáhlá, je třeba pomocí oplachového roztoku důkladně prosáknout celou oblast těla i s krytím, dokud jej nebude možné snadno odstranit.

Po otevření lze používat až 8 týdnů.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pro pacienty s chronickými ranami je procedura výměny krytí a ošetření rány mnohem příjemnější, pokud je oplachový roztok vytemperován na tělesnou teplotu. Při této teplotě je rovněž čištění a baktericidní působení roztoku mnohem účinnější. Proto se doporučuje ohřát oplachový roztok na teplotu přibližně na 37°C, např. v ohřívadle na kojenecké láhve.

Co obsahuje?

0,1 % undecylenamidopropylbetainu, 0,1 % polyhexanidu

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!