Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku PHARMATEX 12MG/G VAG CRM 72G

Vaginální krém Pharmatex obsahuje účinnou látku benzalkonium chlorid, která má spermicidní účinky (ničí spermie) a patří mezi tzv. lokální kontraceptiva. Po aplikaci se nevstřebává do těla, působí pouze na vaginální sliznici a postupně je z těla spolu s přirozeným vaginálním sekretem vyloučena. Pharmatex vaginální krém významně snižuje pravděpodobnost nechtěného otěhotnění a je vhodný pro všechny ženy v plodném věku.

Vhodný zejména:

– pokud dočasně nebo definitivně nesmíte používat perorální antikoncepci (tablety) nebo nitroděložní tělísko
– jako příležitostná antikoncepce v případě, že jste si zapomněla vzít antikoncepční tabletu (poté musíte používat obě antikoncepční metody až do konce cyklu)
– po porodu, potratu nebo během období premenopauzy (před menopauzou)
– pro pacientky, které užívají nesteroidní antirevmatika

Jak ho používat?

Aplikátor naplněný krémem až po značku (cca 4,5 g krému) vsuňte co nejhlouběji do pochvy, ideálně v polože vleže na zádech,  a pomalým stlačováním pístu aplikátoru krém vytlačte. Poté aplikátor opatrně vyjměte. Ochrana je okamžitá a trvá nejméně 10 hodin, při opakovaném pohlavním styku je však nutné aplikovat novou dávku krému. Přípravek Pharmatex nepoužívejte v kombinaci s jinými vaginálními přípravky.

Přípravek není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že účinnost přípravku Pharmatex je závislá na správném použití a ztrácí se při jakémkoliv kontaktu s mýdlem. Proto je před stykem a bezprostředně po něm možné omýt se pouze zevně a pouze čistou vodou, bez použití mýdla, mýdla pro intimní hygienu či jiných přípravků. Pokud by jste chtěla provést výplach vagíny, musíte počkat minimálně 2 hodiny po styku, neboť i výplach čistou vodou může vést k porušení účinku.

Co obsahuje?

Sto gramů (100 g) vaginálního krému obsahuje Benzalkonii chloridi solutio 500 g/l 2,40 g (odpovídá benzalkonii chloridum 1,2 g) a dále pomocné látky: bezvodou kyselinu citronovou, makrogol-palmitostearát, levandulovou silici, dodekahydrát hydrogenfosfo­rečnanu sodného, čištěnou vodu.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PHARMATEX 12MG/G VAG CRM 72G
Kód SÚKL 12423
Farmakoterapeutická skupina Lokální kontraceptiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!