Popis produktu

Podrobný popis výrobku PHARMATEX VAGINALNI GLOBULE 18,9MG VAG GLB 10

Vaginální globule Pharmatex obsahují účinnou látku benzalkonium chlorid, která má spermicidní účinky (ničí spermie) a patří mezi tzv. lokální kontraceptiva. Po aplikaci se nevstřebává do těla, působí pouze na vaginální sliznici a postupně je z těla spolu s přirozeným vaginálním sekretem vyloučena. Pharmatex vaginální globule významně snižují pravděpodobnost nechtěného otěhotnění a jsou vhodné pro všechny ženy v plodném věku.

Vhodné zejména:

– pokud dočasně nebo definitivně nesmíte používat perorální antikoncepci (tablety) nebo nitroděložní tělísko
– jako příležitostná antikoncepce v případě, že jste si zapomněla vzít antikoncepční tabletu (poté musíte používat obě antikoncepční metody až do konce cyklu)
– po porodu, potratu nebo během období premenopauzy (před menopauzou)
– pro pacientky, které užívají nesteroidní antirevmatika

Jak ho používat?

Zaveďte 1 globuli co nejhlouběji do pochvy 5 minut před pohlavním stykem, ideálně v poloze vleže na zádech. Ochrana je okamžitá a trvá nejméně 4 hodiny, při opakovaném pohlavním styku je však nutné aplikovat další globuli. Přípravek Pharmatex nepoužívejte v kombinaci s jinými vaginálními přípravky.

Přípravek není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že účinnost přípravku Pharmatex je závislá na správném použití a ztrácí se při jakémkoliv kontaktu s mýdlem. Proto je před stykem a bezprostředně po něm možné omýt se pouze zevně a pouze čistou vodou, bez použití mýdla, mýdla pro intimní hygienu či jiných přípravků. Pokud by jste chtěla provést výplach vagíny, musíte počkat minimálně 2 hodiny po styku, neboť i výplach čistou vodou může vést k porušení účinku.

Co obsahuje?

Jedna vaginální globule obsahuje benzalkonii chloridum 18,9 mg a dále pomocné látky: hyprolózu, tvrdý tuk (typ Witepsol S51).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PHARMATEX 18,9MG VAG GLB 10
Kód SÚKL 12455
Farmakoterapeutická skupina Lokální kontraceptiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!