Popis produktu

Podrobný popis výrobku PHARMATEX VAGINALNI GLOBULE 18,9MG VAG GLB 10

Vaginální globule Pharmatex představují metodu lokální kontracepce (antikoncepce), která významně snižuje pravděpodobnost nechtěného otěhotnění. Globule Pharmatex mají tzv. spermicidní účinek, což znamená, že ruší oplozovací schopnost spermií. Metoda lokální kontracepce je vhodná pro všechny ženy. Krém tedy můžete používat i v období po porodu nebo potratu, v případě, že nesmíte užívat antikoncepci formou tabletek nebo nemůžete mít nitroděložní tělísko. Globule jsou také vhodnou alternativou, když si zapomenete antikoncepční pilulku vzít.

Jak ho používat?

Zaveďte 1 globuli co nejhlouběji do pochvy 5 minut před pohlavním stykem, ideálně v poloze vleže. Při opakovaném pohlavním styku je nutné aplikovat další globuli.

Dále by Vás mohlo zajímat, že účinek přípravku Pharmatex se ztrácí při jakémkoliv kontaktu s mýdlem. Hygiena pohlavních orgánů před i po sexuálním styku je proto možná pouze bez použití mýdla. S výplachem pochvy po pohlavním styku musíte počkat minimálně 2 hodiny. Současně s krémem Pharmatex nepoužívejte žádné jiné vaginální přípravky. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se o používání přípravku Pharmatex s lékařem.

Co obsahuje?

Benzalkonii chloridi solutio 500 g/l 0,0378 g (= benzalkonii chloridum 0,0189 g) v 1 vaginální globuli. Dále pomocné látky hyprolózu, tvrdý tuk (typ Witepsol S51).

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PHARMATEX VAGINALNI GLOBULE 18,9MG VAG GLB 10
Kód SÚKL 12455
Farmakoterapeutická skupina Lokální kontraceptiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!