Popis produktu

Podrobný popis výrobku PEROXID VODÍKU COO 3% DRM SOL 100ML

Přípravek Peroxid vodíku 3% COO se používá k opláchnutí, ošetření a dezinfekci drobných povrchových poranění. Peroxid je čirá bezbarvá kapalina se slabým charakteristickým zápachem, která po nanesení na ránu působí proti bakteriím, virům a plísním a zabraňuje tak rozvoji infekce v ráně. Jemné bublinky vznikajícího kyslíku přispívají k mechanickému čištění ran a k uvolnění produktů zánětu. Peroxid vodíku 3% COO je určen pouze na povrchové rány, nesmí se používat vnitřně.

Jak ho používat?

Roztok naneste v dostatečném množství na ránu tak, aby se smočil celá poraněná plocha. Při ošetření zánětů a infekcí v dutině ústní se roztokem ústa vyplachují nebo se kloktá. Poté se roztok musí vyplivnout. Roztok nepolykejte!

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek se mesmí používat vnitřně (spolknout). Zabraňte kontaktu s očima. Peroxid vodíku se nesmí používat k ošetření hlubokých ran a dutin vředů.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku obsahuje 100 g hydrogenii peroxidum 3 %. Dále pomocné látky kyselinu benzoovou, difosforečnan sodný.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PEROXID VODÍKU COO 3% DRM SOL 100ML
Kód SÚKL 55911
Farmakoterapeutická skupina Jiná antiseptika a dezinficiencia
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!