Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku Peřinka abdukční Frejka č.18 vz.Filtex

Frejkova peřinka je vyrobena z bavlněné tkaniny s výplní z plsti předepsané tuhosti, zatavené ve fólii. K upínání přes ramínka a kolem boků slouží bavlněné popruhy a stuhy. Měkký materiál zabraňuje tvorbě otlaků. Velikost peřinky uvádí její šířku (vyrábí se ve velikosti 16, 18, 20, 22, 24, 26 a 28 cm).

Jak ji používat?

Peřinku nasazujte na oblečené dítě tak, aby nekončila za zády, ale až v místě krční páteře, aby celá hrudní páteř byla na podložce peřinky. Ramenní popruhy zkřižte na prsou dítěte, vázací stuhy nad roznoženými nožičkami. Dbejte na to, aby dítě nosilo peřinku tak, jak určí lékař. Nedůsledným používáním pouze prodloužíte dobu, po kterou bude dítě muset tuto pomůcku nosit.

Peřinka nenahrazuje klasické pleny ani plenkové kalhotky. Pokud se peřinka ušpiní, můžete ji vyprat v pračce na 40°C (před praním zapněte všechny spoje), zatavenou výplň otřete vlhkým hadříkem. Vše nechte dokonale vyschnout.

Dále by Vás mohlo zajímat, že vrozená dysplazie kyčelních kloubů se objevuje u 3-4% dětí. Poporodní a následující vyšetření novorozenců tuto vadu včas odhalí a díky různým typům abdukčních přístrojů se ji spolehlivě a trvale v poměrně krátké době daří vyřešit bez operačního zásahu.

Důležité informace

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!