Popis produktu

Podrobný popis výrobku PARAMAX RAPID 500MG TBL NOB 30

Přípravek Paramax Rapid 500 mg patří do skupiny léčiv nazývaných analgetika-antipyretika.  Obsahuje léčivou látku paracetamol, která tlumí bolest a snižuje horečku. Přípravek Paramax Rapid 500 mg nedráždí žaludek, mohou jej tedy užívat i nemocní s žaludečními a dvanáctníkovými vředy.

Jak ho brát?

Užívejte 1–2 tablety dle potřeby až 4x denně s časovým odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hodiny u dospělých a 4–6 hodin u dospívajících. Jedna tableta je vhodná u osob tělesnou hmotností do 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Maximální denní dávka je 8 tablet.  Dětem ve věku 6–12 let podávejte ½ až 1 tabletu v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin. Jednotlivá dávka je ½ tablety pro děti o hmotnosti do 32 kg, 1 tableta pro děti s hmotností od 33 kg. Maximální denní dávka při hmotnosti 21–25 kg je 3 tablety, při hmotnosti 25-40 kg 4 tablety. Dětem ve věku 12–15 let podávejte 1 tabletu až 3x denně v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin. Maximální denní dávka je 6 tablet. Tablety lze půlit nebo drtit. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že během léčby přípravkem Paramax Rapid 500 mg nesmíte pít alkohol. Pokud užíváte jiné léky a/nebo trpíte jiným onemocněním, například jater, poraďte se o užívání přípravku s lékařem. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze krátkodobě a po konzultaci s lékařem. 

Co obsahuje? 

Paracetamolum 500 mg v 1 tabletě. Dále pomocné látky povidon, mikrokrystalickou celulózu, sodnou sůl karboxymethylškrobu, kyselinu stearovou 50%, magnesium-stearát.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PARAMAX RAPID 500MG TBL NOB 30
Kód SÚKL 13622
Farmakoterapeutická skupina Jiná analgetika a antipyretika; anilidy
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!