Sleva 4%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku PANGROL 20000IU TBL ENT 20 II

Léčivý přípravek Pangrol 20 000 obsahuje aktivní pankreatické enzymy lipázu, amylázu a proteázu, které patří do skupiny tzv. léčiv na podporu zažívání (digestiva). Pangrol 20 000 se používá k léčbě poruch zažívání a trávení způsobených nedostatečnou nebo chybějící tvorbou či účinností pankreatických enzymů. Tyto poruchy mohou provázet např. konzumaci těžko stravitelných rostlinných, těžkých, tučných a neobvyklých jídel, střevní infekce či nervozitu, ale mohou souviset také s řadou onemocnění, např. s chronickým zánětem slinivky břišní, cystickou fibrózou, zúžením žlučovodů, zánětlivými střevními onemocněními (Crohnova choroba), se stavy po odstranění slinivky břišní apod. Cílem léčby je dosažení normální váhy a úprava stolice a trávicích obtíží, jako jsou nadýmání, pocit plnosti, plynatost a tučná stolice (steatorea). Přípravek obsahuje laktosu. Vhodný pro dospělé, mladistvé a děti od 3 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho užívat?

Obvyklá dávka jsou 1 – 2 tablety na každé jídlo (odpovídá 20000 – 40000 IU lipázy), případné zvýšení dávky při nedostatečném účinku (průjem, tuk ve stolici) musí vždy doporučit lékař. Tablety užívejte nejlépe během jídla, celé, nerozkousané a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody. Nepřekračujte doporučené dávkování. Délka léčby přípravkem není omezena. Přesné dávkování u dětí od 3 let určí vždy lékař.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy by přípravek neměly užívat, pokud to není nezbytně nutné.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Pangrol 20 000 nahrazuje nedostatek trávicích enzymů, které vytváří slinivka břišní (pankreas). Enzymy obsažené v tabletě se uvolňují v tenkém střevě, kde zvyšují štěpení jednotlivých složek potravy. Lipáza rozkládá tuky a umožňuje tím jejich vstřebávání a vstřebávání vitamínů rozpustných ve vodě. Amyláza rozkládá sacharidy, proteáza štěpí bílkoviny.

Co obsahuje?

Jedna enterosolventní tableta obsahuje pancreatis pulvis z vepřových pankreatů 160,00– 222,22 mg s minimální aktivitou:
lipasum 20000 IU/tableta; amylasum 12000 IU/tableta; proteasum 900 IU/tableta a dále pomocné látky: monohydrát laktosy, mikrokrystalickou celulosu, krospovidon (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, hypromelosu, disperzi methakrylátového kopolymeru E30%, triethylcitrát, oxid titaničitý (E171), mastek, simetikonovou emulzi 30%, vanilkové aroma, bergamotové aroma Firmenich, makrogol 6000, sodnou sůl karmelosy, polysorbát 80, hydroxid sodný.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název PANGROL 20000IU TBL ENT 20 II
Kód SÚKL 187407
Farmakoterapeutická skupina Digestiva včetně enzymových přípravků enzymové přípravky, multienzymové přípravky (lipáza, proteáza apod.)
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!