Popis produktu

Podrobný popis výrobku ORTANOL 10MG CPS ETD 28

Přípravek Ortanol se bez porady s lékařem používá ke krátkodobé léčbě příznaků refluxu (tj. pálení žáhy, kyselá regurgitace) u dospělých. Na doporučení a pod dohledem lékaře se Omeprazol Farmax dále používá k léčbě a prevenci opětovného výskytu žaludečních a dvanáctníkových vředů. Děti od 1 roku věku mohou přípravek užívat výhradně na doporučení a pod dohledem lékaře.

Jak ho užívat?

Užívejte 2 tobolky 1x denně po dobu 14 dnů. Příznaky pálení žáhy obvykle úplně ustoupí během 7 dnů. Jakmile příznaky zcela vymizí, přestaňte přípravek užívat. Tobolky užívejte nejlépe ráno, na lačno, zapijte polovinou sklenice vody nebo ovocné šťávy. Tobolky nekousejte ani nedrťte. Pokud máte problém tobolku spolknout, můžete ji otevřít, její obsah spolknout nebo rozmíchat ve sklenici vody a vypít. Nezapíjejte mlékem nebo bublinkatou vodou!

Přípravek není určen dětem mladším než 1 rok. Děti starší 1 roku mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.
Přípravek mohou užívat těhotné a kojící ženy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že zlepšení obtíží můžete zaznamenat až po 2-3 dnech užívání přípravku. U většiny pacientů dochází k úplnému ústupu příznaků pálení žáhy v průběhu 7 dnů. Jakmile dojde k úplnému ústupu obtíží, léčbu ukončete. Ortanol by jste neměli užívat pouze jako preventivní lék. Pokud máte dlouhodobé problémy s trávením nebo pálením žáhy, měli by jste pravidelně navštěvovat lékaře. Pokud se léčíte s těmito obtížemi déle než 4 týdny a nedojde k jejich ústupu nebo se obtíže změní (ztráta hmotnosti, potíže s polykáním, přetrvávající potíže v oblasti břicha, poruchy trávicího ústrojí, které se nedávno objevily nebo změnily), vyhledejte lékaře. Tobolky obsahují laktosu.

Co obsahuje?

Jedna tobolka obsahuje 10mg omeprazolum.
Pomocné látky: částečne substituovanou hyprolosu, mikrokrystalickou celulosu, laktosu, povidon, polysorbát 80, mastek, oxid hořečnatý, methakrylátový kopolymer typ C (30 % vodní disperze), triethyl-citrát, magnesium-stearát, želatinu, oxid titaničitý

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 30657
Farmakoterapeutická skupina Inhibitory protonové pumpy
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!