Popis produktu

Podrobný popis výrobku ORLISTAT SANDOZ 60MG CPS DUR 84 I

Orlistat Sandoz 60mg se používá ke snížení hmotnosti u dospělých, kteří mají index tělesné hmotnosti (BMI) rovný nebo vyšší než 28. BMI se vypočítá tak, že se tělesná hmotnost v kilogramech podělí druhou mocninou tělesné výšky v metrech. Tobolky Orlistat Sandoz 60mg působí pouze ve střevě a to tak, že zabraňují vstřebání zhruba jedné čtvrtiny tuků přijatých v potravě. Tento nevstřebaný tuk je z těla vylučován stolicí, což může způsobit její změny (plynatost, olejovité špinění, náhlé nebo častější nucení na stolici a měkkou stolici). Proto je důležité současně s užíváním Orlistatu dodržovat i dietu s nízkým obsahem tuků, aby se tyto nepříjemné účinky nedostavily.

Jak ho brát?

Užívejte 3x denně 1 tobolku. Každou tobolku polykejte spolu s vodou bezprostředně před, v průběhu nebo do jedné hodiny po každém hlavním jídle (snídaně, oběd, večeře). Hlídejte si, aby vaše tři hlavní jídla byla dobře vyvážená, měla snížené množství kalorií a nízký obsah tuků. Pokud některé jídlo nebude obsahovat žádné tuky nebo jídlo úplně vynecháte, neužívejte ani tobolku. Přípravek Orlistat Sandoz 60mg užívejte maximálně 6 měsíců. Pokud se Vaše váha po 12 týdenním užívání nesníží, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o dalším postupu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek není určen dětem a dospívajícím do 18 let ani těhotným a kojícím ženám. Tobolky se nesmí užívat při léčbě warfarinem nebo jinými léky na ředění krve a při problémech se vstřebáváním potravy. Pokud se léčíte s cukrovkou, vysokým krevním tlakem nebo jiným onemocněním srdce a cév, vysokým cholesterolem nebo poruchami štítné žlázy, poraďte se o užívání přípravku s lékařem. Při léčbě přípravkem Orlistat Sandoz 60mg může docházet ke sníženému vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E a K). Proto je vhodné během léčby užívat každý den před spaním multivitamínové doplňky, které tyto vitamíny obsahují.

Co obsahuje? 

Orlistatum 60 mg v jedné tobolce.

 

 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Na co to je?

Snížení tělesné hmotnosti.

Doplňující informace
SÚKL název ORLISTAT SANDOZ 60MG CPS DUR 84 I
Kód SÚKL 157949
Farmakoterapeutická skupina Léčiva k terapii obezity, kromě dietetik, periferně působící léčiva k terapii obezity
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!