Popis produktu

Podrobný popis výrobku Opti Free Express No rub lasting comfort 355ml

Kontaktní čočky jsou při nošení neustále znečišťovány, například organickými látkami slz (bílkoviny, lipidy, mucin), složkami kosmetiky, nečistotami z rukou a ze vzduchu. Při usazování těchto látek na povrchu čoček pak mlže docházet k podráždění oka. Proto je velmi důležité neustále povrch čoček cizorodých částeček zbavovat. Univerzální roztok Opti-Free Express určený pro péči o všechny druhy měkkých kontaktních čoček obsahuje aktivní složky, které ničí škodlivé mikroorganismy, zvlhčují čočky a odstraňují usazeniny z jejich povrchu. Univerzální roztok Opti-Free Express se ideálně hodí také pro uchovávání čoček. 

Jak ho používat?

Důkladně opláchněte obě strany čočky (cca 5 sekund) roztokem Opti-Free Express. Naplňte čerstvým roztokem pouzdro na čočky a čočky do něj ponořte. Pouzdro dobře uzavřete a ponechte v něm čočky minimálně po dobu 6 hodin. Před opětovným nasazením čočky ještě jednou opláchněte čistým roztokem. Roztok Opti-Free Express můžete použít pro zvlhčení čoček i během nošení. Dle potřeby, například při pocitu dráždění, kápněte do oka 1-2 kapky a několikrát mrkněte. 

Dále by Vás mohlo zajímat, že je nutné vždy dodržovat zásady správné manipulace s čočkami. Před každou manipulací si důkladně umyjte a opláchněte ruce. Vždy manipulujte se stejnou čočkou, pravou nebo levou, aby nedošlo k jejich záměně. Vždy vylijte použitý roztok a pouzdro na čočky dobře vypláchněte. Po otevření roztok Opti-Free Express používejte po dobu minimálně 6 měsíců. 

Co obsahuje?

POLYQUAD (polidroniumchlo­rid) 0,001%, ALDOX (myristamidopro­pyldimethylamin) 0,0005%, chlorid sodný, sorbitol, edetan disodný, kyselina boritá, aminometylpropanol, citrát sodný a poloxamin.

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!