Sleva 11%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku OLYNTH HA 0,1% 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Léčivý přípravek Olynth HA 0,1% obsahuje účinnou látku xylometazolin, která patří do skupiny tzv. otorhinolaryngologik. Xylometazolin snižuje otok sliznice, díky čemuž usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění sekretu. Složení je navíc obohaceno o pomocnou látku natrium-hyaluronát, který zvlhčuje nosní sliznici. Olynth HA 0,1% se používá ke snížení otoku nosní sliznice u akutní rýmy, vazomotorické rýmy (druh chronické rýmy, při níž se střídají záchvaty řídké sekrece a ucpání nosu např. při změnách teplot), alergické rýmy, k urychlení uvolnění sekrece u zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. Nástup účinku se obvykle dostaví za 5 – 10 minut po aplikaci. Vhodný pro dospělé a děti od 7 let věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Aplikujte dle potřeby, maximálně však 3× denně, 1 vstřik do každé nosní dírky. Účinek se obvykle dostaví za 5–10 minut. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 5–7 dní. Znovu můžete sprej použít až po několikadenním přerušení léčby.

Přípravek není určen pro děti do 7 let věku, těhotné a kojící ženy. Pacienti trpící chronickou rýmou smí přípravek používat pouze na doporučení a pod dohledem lékaře!

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Olynth HA 0,1% nesmíte bez konzultace s lékařem používat, pokud trpíte vážným onemocněním srdce a cév, štítné žlázy (hypertyreóza), chronickou suchou rýmou (rhinitis sicca) nebo máte zelený zákal či cukrovku. Přípravek se nesmí užívat dlouhodobě či trvale, neboť může dojít až k chronickému otoku, případně k atrofii nosní sliznice.

Co obsahuje?

Deset mililitrů (10 ml) roztoku obsahuje xylometazolini hydrochloridum 0,010 g (0,1 %) a dále pomocné látky: natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, vodu na injekci.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OLYNTH HA 0,1% 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML
Kód SÚKL 240020
Farmakoterapeutická skupina Otorinolaringologikum. Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci. Sympatomimetika samotná
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!