Popis produktu

Podrobný popis výrobku OLYNTH HA 0,1% 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Léčivý přípravek Olynth HA 0,1% obsahuje účinnou látku xylometazolin, který způsobuje v místě svého účinku stažení cév, čímž snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem. Je účinný u akutní rýmy, vazomotorické rýmy (rhinitis vasomotorica), a alergické rýmy (rhinitis allergica). Rovněž urychluje uvolnění sekrece u paranazální sinusitidy a kataru (zánětu) Eustachovy trubice provázeného rýmou. Přípravek obsahuje pomocnou látku natrium-hyalronát, který zvlhčuje nosní sliznici. 

Jak ho používat?

Aplikujte dle potřeby, maximálně však 3× denně, 1 vstřik do každé nosní dírky. Účinek se obvykle dostaví za 5–10 minut. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 5 dní. Znovu můžete sprej použít až po několikadenním přerušení léčby.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Olynth HA 0,1% není určený pro těhotné a kojící ženy. Nosní sprej Olynth HA 0,1% nesmíte bez konzultace s lékařem používat, pokud trpíte onemocněním srdce a cév, prostaty a/nebo štítné žlázy, máte zelený zákal, cukrovku, trpíte chronickou suchou rýmou, depresí nebo porfyrií. Přípravek spotřebujte do čtyř týdnů od prvního otevření.

Co obsahuje?

Xylometazolin-hydrochlorid 1 mg v 1 ml roztoku Dále pomocné látky natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, vodu na injekci.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OLYNTH HA 0,1% 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML
Kód SÚKL 40542
Farmakoterapeutická skupina Otorinolaringologikum. Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci. Sympatomimetika samotná
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!