Popis produktu

Podrobný popis výrobku OLYNTH 0,05% 0,5MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML

Léčivý přípravek Olynth 0,05% obsahuje účinnou látku xylometazolin, který způsobuje v místě svého účinku stažení cév, čímž snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem. Je účinný u akutní rýmy, vazomotorické rýmy (rhinitis vasomotorica), a alergické rýmy (rhinitis allergica). Rovněž urychluje uvolnění sekrece u paranazální sinusitidy a kataru (zánětu) Eustachovy trubice provázeného rýmou. 

Jak ho používat?

Dětem ve věku 2–7 let aplikujte dle potřeby, maximálně však 3× denně, 1 vstřik do každé nosní dírky. Účinek se obvykle dostaví za 5–10 minut. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 3 dny. Znovu můžete sprej používat až po několikadenním přerušení léčby.

Dále by Vás mohlo zajímat, že přípravek Olynth 0,05% nesmíte bez konzultace s lékařem používat, pokud dítě trpí onemocněním srdce a cév, prostaty a/nebo štítné žlázy, má zelený zákal, cukrovku, trpí chronickou suchou rýmou, depresí nebo porfyrií. Přípravek spotřebujte do čtyř týdnů od prvního otevření.

Co obsahuje?

Xylometazolin-hydrochlorid 0,5 mg v 1 ml roztoku. Dále pomocné látky roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát edetanu disodného, chlorid sodný, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, sorbitol 70% krystalizující, čištěnou vodu.

 

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OLYNTH 0,05% 0,5MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML I
Kód SÚKL 17172
Farmakoterapeutická skupina Otorhinolaryngologica
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!