Popis produktu

Podrobný popis výrobku OILATUM EMOLLIENT ADT BAL 1X500ML

Léčivý přípravek Oilatum Emollient obsahuje lehký tekutý parafín, který má zjemňující a ochranný účinek, protože vytváří ve svrchní vrstvě kůže (stratum corneum)okluzivní mastný film. Tento film zabraňuje zvýšenému odpařování vody z povrchu kůže, zajišťuje hydrataci a promaštění. Oilatum Emollient se používá k péči o pokožku trpící atopickým a jiným chronickým ekzémem, nadměrným šupinatěním (ichtyózou), kontaktní dermatitidou, silně svědivými kožními nemocemi a k péči o přecitlivělou a suchou pokožku kojenců a malých dětí a stařeckou kůži. Vhodný pro všechny věkové kategorie, včetně kojenců a batolat. Čtěte pozorně příbalový leták.

Jak ho používat?

Obvykle se doporučuje 1 koupel za den, podle individuální potřeby každého pacienta. Přípravek se používá pouze s vodou jako přísada do koupele nebo se aplikuje na vlhkou kůži jako účinný čistící přípravek místo mýdla. Oilatum Emollient je nejúčinnější, pokud se používá jako přísada do koupele.

Koupel pro dospělé: Přidejte 1 - 3 víčka (10 - 30 ml) do vany naplněné do výše 20 cm (100 - 150 l vody) a dobře promíchejte. Teplota lázně by neměla překročit 36 °C, protože vyšší teplotou se snižuje efekt zpětného promaštění. Ponořte se na 10 - 20 minut (ne déle), poté kůži jemně osušte čistým ručníkem.

Dětská koupel: Přidejte 1⁄2 - 2 víčka (5 - 20 ml) do vaničky nebo vany s vodou (přibližně 15 litrů). Pomocí houbičky jemně naneste na celé tělo. Kůži jemně osušte čistým ručníkem.

Omytí kůže místo mýdla: Malé množství oleje vetřete do vlhké kůže, opláchněte a jemně osušte čistým ručníkem.

Přípravek je vhodný již pro kojence a batolata. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek používat, před kojením je však nutné omýt z prsů zbytky přípravku.

Dále by Vás mohlo zajímat, že kvůli olejovité konzistenci je nutné dávat pozor na nebezpečí uklouznutí ve vaně či sprše.

Co obsahuje?

Sto mililitrů přípravku obsahuje parafinum perliquidum 63,4 % a dále pomocné látky: acetylovaný tuk z ovčí vlny isopropyl-palmitát makrogol-400-dilaurát sorbimakrogol-2000-peroleát bylinné aroma.

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OILATUM EMOLLIENT 634MG/G ADT BAL 1X500ML
Kód SÚKL 208822
Farmakoterapeutická skupina Dermatologika, emoliencia a protektiva
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!