Sleva 3%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku OFTAGEL 2,5MG/G OPH GEL 10G

Přípravek Oftagel oční gel se používá k úlevě od nepříjemných obtíží spojených se syndromem suchého oka a vysycháním rohovky a spojivek, jako je pálení, řezání, světloplachost a pocit cizího tělesa v oku. Kapky vytváří na povrchu oka ochranný zvlhčující film, který oko chrání před poškozením z vysychání.

Jak ho používat?

Vkápněte 1 kapku 1 - 4× denně do oka. Při kapání mirně zakloňte hlavu a vkápněte kapku gelu do spojivkového vaku. Kapátkem se nedotýkejte oka ani jiného povrchu, aby nedošlo ke znečištění gelu ani k poranění oka. Gel používejte dle potřeby, v závislosti na intenzitě obtíží. Pokud současně používáte i jiné oční přípravky, je nutné dodržovat alespoň 15 - minutový rozestup mezi jednotlivými aplikacemi; Oftagel by měl být podáván vždy jako poslední.

Těhotné a kojící ženy by se o vhodnosti použití měly nejprve poradit s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že pokud používáte Oftagel oční gel, nesmíte nosit měkké kontaktní čočky, neboť obsažený benzalkonium-chlorid způsobuje jejich poškození. Pokud nosíte tvrdé kontaktní čočky, před použitím přípravku je vyjměte z oka, aby nedošlo k jejich poškození. Čočky nasaďte zpět do oka nejdříve za 15 minut po vkápnutí.

Co obsahuje?

Jeden gram očního gelu obsahuje 2,5 mg carbomerum 974 P (1 g odpovídá 40 kapkám). Dále pomocné látky benzalkonium-chlorid, sorbitol, monohydrát lysinu, trihydrát octanu sodného, polyvinylalkohol, vodu na injekci

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OFTAGEL 2,5MG/G OPH GEL 10G
Kód SÚKL 59511
Farmakoterapeutická skupina Jiná oftalmologika, umělé slzy a jiné indiferentní přípravky
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!