Popis produktu

Podrobný popis výrobku OCTENISEPT 1MG/G+20MG/G DRM SOL 1X500ML

Přípravek Octenisept se používá ke krátkodobé desinfekci sliznic a pokožky před vyšetřovacími a chirurgickými zákroky v oblasti genitálií (oblast vaginy, vulvy, žaludu) a konečníku, před cévkováním (katetrizací) močového měchýře a rovněž k opakované krátkodobé dezinfekci ran. Octenisept může být používán u dospělých a dospívajících. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Namočte tampon do přípravku a navlhčeným tamponem ošetřete příslušné místo tak, aby jste zvlhčili celou plochu. Špatně přístupná místa můžete ošetřit pomocí rozprašovače (spreje). Nechte působit 1 - 2 minuty, než budete provádět případné další zákroky. Účinek přetrvává po dobu nanejvýš 2 hodin po nanesení. Nepoužívejte dlouhodobě. Zabraňte kontaktu s očima.

Těhotné ženy po ukončeném 1. trimestru a kojící ženy mohou přípravek v případě potřeby používat, s vyjímkou oblasti prsů.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Octenisept nesmí být používán na ušní bubínek. Přípravek nenanášejte současně do oblasti pokožky, která byla ošetřena přípravky na bázi jodovaného povidonu (např. Betadine, Jodisol), protože se může objevit hnědé až fialové zbarvení.

Co obsahuje?

Sto gramů roztoku obsahuje 0,1 g octenidini-dihydrochloridum, 2,0 g phenoxyethanolum. Dále pomocné látky kokamidopropylbetain, natrium-glukonát, glycerol 85 %, chlorid sodný, roztok hydroxidu sodného 100 g/l, čištěnou vodu

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
SÚKL název OCTENISEPT 1MG/G+20MG/G DRM SOL 1X500ML
Kód SÚKL 208868
Farmakoterapeutická skupina Antiseptika a dezinficiencia
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Příbalový leták

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!