Popis kategorie Oči

Máte unavené oči? Pálí Vás, svědí, máte je zarudlé, podrážděné, oteklé, trápí Vás pocit cizího tělesa v oku? Nebo jsou Vaše oči suché a potřebujete je zvlhčit? Zvolte některý z volně prodejných léků, který Vám tyto problémy pomůže zvládnout. Vybrat si můžete oční kapky nebo oční gel, případně oční mast, která v oku setrvává delší dobu a její použití je vhodné zejména na noc.

Náš tip:

Pokud Vás oči svědí, pálí, jsou rychle unavené nebo máte pocit, že je v nich písek, přichází v úvahu jako příčina těchto potíží nedostatečné zvlhčování očního povrchu, může se jednat o tzv. syndrom suchého oka. K narušení přirozeného slzného filmu dochází například při pobytu v klimatizovaných prostorách nebo intenzivním sledování televize či obrazovky počítače. Přirozená tvorba slz může být snížena i po operaci nebo poranění oka. Pro řešení všech těchto obtíží jsou vhodné tzv. umělé slzy, tedy oční kapky nebo gely, které povrch oka zvlhčují a ulevují od nepříjemných pocitů. Umělé slzy můžete používat i při nošení kontaktních čoček, protože pro jejich optimální funkci je obzvlášť důležité, aby byly dostatečně zvlhčovány slzami. Umělé slzy je možné používat několikrát během dne, a to vždy, když potřebujete oko zvlhčit.
Pokud Vás trápí oční projevy alergie, jako je svědění, slzení, pálení a/nebo zarudnutí, zvolte oční kapky na alergii, tzv. antihistaminika. Větší výběr léků proti alergii najdete v kategorii Alergie.
Při zánětu spojivek jsou vhodné oční přípravky působící přímo proti škodlivým mikroorganismům, které zánět v oku způsobují.

Oči

Nejprodávanější Od nejlevnějšího Od nejdražšího Řadit abecedně
od
do
1

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!