Popis produktu

Podrobný popis výrobku OBINADLO ELASTICKÉ IDEALFLEX 8CMX5M,KRÁTKÝ TAH,1KS

Idealflex je trvale elastické krátkotažné obinadlo (nízká tažnost - 90 %). Krátkotažné obinadlo vyvíjí po aplikaci nízký tlak, zatímco při pohybu (svalové práci) vyvolává dík nízké roztažnosti vysoký tlak (tzv. tuhá komprese s vysokým pracovním tlakem a nízkým klidovým tlakem). Při správné aplikaci tato kompresivní (tlaková) terapie omezuje průtok patologicky změněnými povrchovými žilami a naopak zvyšuje průtok hlubokým žilním systémem. Tím je dosaženo i zlepšení lokálních podmínek pro hojení případné rány (např. bércové vředy). Obinadlo je měkké, prodyšné, při nošení se nevytahuje a dobře se přizpůsobuje zužujícímu se (kónickému) tvaru končetin. Je pratelné při teplotách do 60 °C pro opakované použití. Vhodné pro mobilní i imobilní pacienty.

Na co se používá?

Jako podpůrný a odlehčovací obvaz při poškození pohybového aparátu, lze ho využít i jako sportovní bandáž a k připevnění dlah. Dále je vhodné k prevenci a léčbě onemocnění žil a lymfatických cév (kompresivní terapie) u pohyblivých i nepohyblivých pacientů. Obinadlo je možné používat až do doby úplného ustoupení otoku, případně vyhojení vředu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že obinadla Idealflex  je možné používat samostatně anebo v kombinaci s prostředky pro hojení ran. Mezi nejčastěji léčené problémy patří chronická žilní nedostatečnost, která může vést až ke vzniku bércového vředu nebo být důvodem ke špatnému hojení rány jiného původu. Často je tak spolu s kompresivní terapií používána místní léčba chronické rány, zejména vlhké krytí ran (HydroClean advance, PermaFoam, Atrauman Ag).

Co obsahuje?

45 % polyesteru, 42 % bavlny, 13 % viskózy

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!