Sleva 3%
Popis produktu

Podrobný popis výrobku OBINADLO ELASTICKÉ LENKIDEAL 15CMX5M,V NATAŽENÉM STAVU,KRÁTKY TAH,1KS

Lenkideal je trvale elastické krátkotažné obinadlo (nízká tažnost - cca 90 %) bílé barvy. Obinadlo je měkké, prodyšné, s tkanými okraji a díky velmi tenké tkanině netvoří silnou vrstvu, takže obvaz téměř nezvyšuje objem končetiny. Lze ho sterilizovat vodní parou (134 °C) a etylenoxidem.

Na co se používá?

Ke kompresní (tlakové) léčbě žilních onemocněních, ke komprimujícímu (tlakovému) zafixování krytí na rány a k předoperační, mezioperační a pooperační prevenci trombózy. Dále je vhodné pro oporu a odlehčení poranění pohybového aparátu (podvrtnutí, výron, pohmoždění) i pro sportovní bandáže a rovněž k léčbě zánětů šlachového pouzdra a k fixaci dlah.

Dále by Vás mohlo zajímat, že krátkotažné obinadlo vyvíjí po aplikaci nízký tlak, zatímco při pohybu (svalové práci) vyvolává dík nízké roztažnosti vysoký tlak (tzv. tuhá komprese s vysokým pracovním tlakem a nízkým klidovým tlakem). Při správné aplikaci tato kompresivní (tlaková) terapie omezuje průtok patologicky změněnými povrchovými žilami a naopak zvyšuje průtok hlubokým žilním systémem. Tím je dosaženo i zlepšení lokálních podmínek pro hojení případné rány (např. bércové vředy).

Co obsahuje?

64 % bavlna, 34 % polyamid, 2 % elastan

Důležité informace

Druh přípravku Zdravotnický prostředek

Pečlivě pročtěte návod k použití a informace, které se vztahují k jeho bezpečnému používání.

Doplňující informace
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!