Popis produktu

Podrobný popis výrobku

Počáteční kojenecká výživa Nutrilon 1 HA Prosyneo je vhodnou volbou pro dítě, které má v rodinné anamnéze (rodič, sourozenci) alergická onemocnění a je u něj proto zvýšené riziko vzniku alergie. Mléko obsahuje částečně naštěpenou (hydrolyzovanou) bílkovinu, která pomáhá snižovat riziko rozvoje alergie a SYNEOTM – unikátní směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus Breve, přirozeně se vyskytujících ve střevě kojených dětí. Dále obsahuje LCP mastné kyseliny (zejména omega–3 mastné kyseliny DHA a AA) v množství doporučeném předními odborníky na dětskou výživu. Prebiotika GOS (galaktooligosacharidy) a FOS (fruktooligosacharidy) jsou oligosacharidy napodobují funkci oligosacharidů mateřského mléka a jsou využívány střevní mikroflórou miminka. Nutrilon 1 HA Prosyneo je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Není vhodný při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka.

Jak ho připravit?

Nejprve vyvařte kojeneckou láhev a savičku. Převařte kojeneckou vodu, nechejte zchladnout na požadovanou teplotu ( do 40 °C, aby zůstaly zachovány příznivé účinky probiotických bakterií) a nalijte potřebné množství vody do lahvičky. Pomocí přiložené odměrky přidejte přesné množství prášku dle návodu, uzavřete láhev a směs řádně protřepejte. Ověřte teplotu mléčné směsi jejím kápnutím na vnitřní stranu zápěstí, až poté podávejte dítěti. Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, nespotřebovanou stravu zlikvidujte. Neohřívejte v mikrovlnné troubě!

Orientační doporučené dávkování:

Věk dítěte Voda na 1 dávku Počet odměrek*
na 1 dávku

Výsledné množství mléka

Počet denních dávek Jak dlouho vydrží balení (800 g)
0-2 týdny 90 ml 3 100 ml 6 10 dní
2-8 týdnů 120 ml 4 133 ml 5 9 dní
2 měsíce 150 ml 5 166 ml 5 7 dní
3-4 měsíce 180 ml 6 200 ml 5 6 dní
5-6 měsíců 210 ml 7 233 ml 5 5 dní


* Dodržujte přesně doporučené množství prášku, aby jste zajistili správný a bezproblémový růst a vývoj dítěte.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Nutrilon 1 HA Prosyneo by neměl být používán při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. K výživě dětí s již prokázanou alergií na bílkovinu kravského mléka je určena řada Nutrilon Allergy Care, případně Nutrilon Allergy Digestive Care.

Co obsahuje?

laktózu (z mléka), koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 9,7 %, emulgátory (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, sójový lecitin), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin chlorid, kyselinu L-askorbovou, taurin, L-askorban sodný, Bifidobacterium Breve M-16V, inositol, síran železnatý, síran zinečnatý, sodnou sůl uridin 5´- monofosfátu, cytidin 5´-monofosfát, adenosin 5´-monofosfát, sodnou sůl inosin 5´-monofosfátu, L-karnitin, DL-α-tokoferyl acetát, nikotinamid, sodnou sůl guanosin 5´-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, kyselinu pteroylmonoglutamovou (kyselina listová), fytomenadion, D-biotin, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamin. Bifidobacterium Breve M-16V 3x107 CFU*/g

*CFU - colony forming units (kolonie tvořící jednotku)

Důležité informace

Doplňující informace
SÚKL název
Kód SÚKL 0
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!