Popis produktu

Podrobný popis výrobku Nutrikaše probiotic jáhlová 180g (3x60g)

Nutrikaše probiotic jsou instantní kaše bez obsahu lepku a laktózy. Jsou určeny pacientům, kteří mají výživové omezení nebo přímo alergii na některé základní složky potravin. Kaše jsou vhodné pro pacienty s bezlepkovou dietou, nesnášenlivostí laktózy kravského mléka a s poruchami trávení, dále pro seniory a osoby v rekonvalescenci, ale také pro zájemce o racionální stravování. Obsahují 10 vitaminů a minerální prvky, vlákninu a probiotické kultury Bacillus coagulans. Kaše je přislazena ovocným cukrem fruktózou, která se běžně vyskytuje ve zralém ovoci.

  • vitamín B12, B6, C a železo - podporují běžnou funkci imunitního systému, přispívají k normální činnosti nervové soustavy a přispívají k normálnímu energetickému metabolismu
  • biotin, mangan, niacin, vitamin C, B2 a zinek - přispívají k normálnímu energetickému metabolismu
  • mangan, vitamin C a E - přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem

Balení obsahuje 3 porce po 60g.

Výživové složení:

  ve 100g
Energetická hodnota 1816kJ / 432kcal
Tuky 12g
z toho nasycené MK* 2,2g
Sacharidy 71g
z toho cukry 13g
Vláknina 6,6g
Bílkoviny 6,6g
Sůl 0,7g

*mastné kyseliny

Jak se užívá?

Obsah sáčku vysypte do misky, zalijte 150ml horké vody (80°C), dobře zamíchejte a nechte 3 - 5min stát. Poté je kaše připravena k jídlu. Užívejte maximálně 3 porce denně připravené dle návodu.

Pro přípravu nepoužívejte vodu vřelou - při vyšších teplotách se část bakterií znehodnotí a jejich efektivita se tak výrazně sníží.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Nutrikaše obsahují řadu vhodných látek, které v seniorském věku mohou ve stravování chybět z důvodu nedostatku pestré stravy a být tak příčinou některých zdravotních komplikací nebo trávících problémů. Konzistence je vhodná také při problémech se zuby (uvolněné zubní náhrady, chybějící zuby, obtížné kousání), či nemožnosti běžného stolování (např.pacienti upoutaní na lůžko). Nutrikaše je rovněž  ideální pro ty, kteří mají problém se správnou funkcí trávícího traktu, vznikající při dietních chybách nebo v důsledku jiných faktorů. Na úpravu trávení má největší vliv vysoký obsah rostlinné vlákniny inulin a přiměřený obsah probiotických kultur Bacillus coagulans.

Co obsahuje?

instantní jáhlovou mouku 41,7%, sušený glukózový sirup, částečně ztužený sójový olej, fruktózu 8,5%, vlákninu inulin 6,2%, modifikovaný kukuřičný škrob, sójový bílkovinný izolát, kaseinát sodný, stabilizátor E 340, jedlou sůl, vitaminový a minerální komplex, probiotickou kulturu Bacillus coagulans (5 mld./porce), protispékavou látku E 551, emulgátor E 471, barvivo karoteny

Důležité informace

Druh přípravku Potraviny, Potravní doplňky, Doplňky stravy apod.
Doplňující informace
Měrná cena 288,89 Kč / 1 kg
SÚKL název

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!