Popis produktu

Podrobný popis výrobku NUTRAMIGEN 2 LGG POR PLV SOL 1X400G

Dětská výživa Nutramigen 2 LGG se silně hydrolyzovanými kaseinovými proteiny je určena speciálně pro dietní výživu při alergii na bílkovinu kravského mléka a musí být podávána jako součást pestré stravy. Obsahuje Lactobacillus GG, kombinaci, díky které se lépe výživově zvládá alergie na kravské mléko a která pomáhá kojenci k rychlejšímu přechodu na normální stravu (v porovnání s výživou Nutramigen bez LGG). Díky silně hydrolyzovaným proteinům má výživa v porovnání s běžnou kojeneckou stravou odlišnou chuť a vůni, nechte proto dítěti čas, aby si na ni zvyklo. Nutramigen 2 LGG je vhodný pro děti od 6 měsíců věku. Dodává všechny živiny, které dítě potřebuje jako součást pestré stravy. Musí být používán pouze pod lékařským dohledem a nesmí se podávat jako náhražka mateřského mléka během prvních 6 měsíců života dítěte. Děti krmené tímto přípravkem mají častější kašovité stolice nazelenalé až tmavozelené barvy. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Čtěte pozorně příbalový leták. Ohledně přidávání vhodných potravin do stravy Vašeho dítěte se poraďte se svým lékařem.

Jak ho připravit?

Do předem pečlivě vymyté a vyvařené kojenecké lahve nalijte přesné množství převařené vlažné kojenecké vody a přidejte přesný počet zarovnaných odměrek prášku podle věku miminka. Protřepejte lahev, dokud se prášek plně nerozpustí. Dříve než podáte nápoj dítěti, vyzkoušejte jeho teplotu kápnutím na vnitřní stranu zápěstí. Po každém použití nádobu opět dobře uzavřete, aby jste zabránili navlhnutí prášku. Tato výživa není určena pro

Doporučené dávkování (pokud lékař neurčí jinak):

Věk kojence Průměrná dávka výživy (ml) Množství na jednu porci Počet porcí / 24 hod
Voda (ml) Počet odměrek*
  6 – 12 měsíců 230 ml 210 7 2 – 3
 > 1 rok 230 ml 210 7 2


*K odměřování prášku používejte pouze přiloženou odměrku; 1 zarovnaná odměrka (4,5 g) na 30 ml vody.
** Nezavádějte do stravy dítěte jiné potraviny bez konzultace s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že připravená strava se rychle kazí, proto ji použijte ihned po přípravě, nebo uzavřete a uchovávejte v lednici při 2–4 °C maximálně 24 hodin. Připravenou stravu nezmrazujte a nepoužívejte, pokud byla více jak 2 hodiny mimo lednici. Připravenou stravu, která byla v kontaktu s ústy dítěte, použijte nejdéle do 1 hodiny a nedávejte do lednice. Zlikvidujte nespotřebovaný obsah lahve a omyjte veškeré použité nádobí. Výživa Nutramigen 2 LGG není určenak intravenóznímu podání.

Co obsahuje?

glukózový sirup, rostlinné oleje (palmový olej, kokosový, sójový, slunečnicový olej odrůdy „high oleic“), silně hydrolyzovaný kasein (z mléka), fruktóza, modifikovaný kukuřičný škrob, citronan vápenatý, citronan draselný, fosforečnan vápenatý, oleje z mikroorganismů (houby a mikrořasy) (ARA z Mortierella alpina a DHA ze Schizochytrium sp), fosforečnan hořečnatý, chlorid draselný, cholin chlorid, L-cystin, citronan sodný, askorban sodný, L-tyrosin, inositol, L-tryptofan, síran železnatý, taurin, bakteriální kulturu Lactobacillus rhamnosus GG (0,02 %), síran zinečnatý, L-karnitin, nikotinamid, DL-alfa tokoferyl acetát, askorbyl palmitát, kyselinu askorbovou, pantothenát vápenatý, síran mědnatý, retinyl palmitát, pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, thiamin hydrochlorid, síran manganatý, jodid sodný, kyselinu listovou, chlorid chromitý, fytomenadion, molybdenan sodný, seleničitan sodný, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
Měrná cena 96,75 Kč / 100 g
SÚKL název NUTRAMIGEN 2 LGG POR PLV SOL 1X400G
Kód SÚKL 217214
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!