Popis produktu

Podrobný popis výrobku NUTRAMIGEN 1 LGG POR PLV SOL 1X400G

Nutramigen 1 LGG je nutričně kompletní výživa se silně hydrolyzovanými kaseinovými proteiny, která vyhovuje všem výživovým potřebám kojenců s alergií na kravské mléko. Obsahuje doporučenou dávku omega–3 mastných kyselin (DHA – kyselina dokosahexaenová) a dále Lactobacillus GG (ochranná známka LGG®), kombinaci, díky které se lépe výživově zvládá alergie na kravské mléko a která pomáhá kojenci k rychlejšímu přechodu na normální stravu. Díky silně hydrolyzovaným proteinům má výživa v porovnání s běžnou kojeneckou stravou odlišnou chuť a vůni, nechte proto dítěti čas, aby si na ni zvyklo. Nutramigen 1 LGG je vhodný pro kojence od narození do 6 měsíců věku, kteří nejsou kojeni, a musí být užíván pod lékařským dohledem. Může být podáván jako jediný zdroj výživy. Děti krmené tímto přípravkem mají častější kašovité stolice nazelenalé až tmavozelené barvy. Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Čtěte pozorně příbalový leták.

Jak ho připravit?

Do předem pečlivě vymyté a vyvařené kojenecké lahve nalijte přesné množství převařené vlažné kojenecké vody a přidejte přesný počet zarovnaných odměrek prášku podle věku miminka. Protřepejte lahev, dokud se prášek plně nerozpustí. Dříve než podáte nápoj dítěti, vyzkoušejte jeho teplotu kápnutím na vnitřní stranu zápěstí. Po každém použití nádobu opět dobře uzavřete, aby jste zabránili navlhnutí prášku. Tato výživa není určena pro

Doporučené dávkování (pokud lékař neurčí jinak):

Věk kojence Přibližná hmotnost kojence Množství na jednu porci Počet porcí / 24 hod
Voda (ml) Počet odměrek*
 0 – 2 týdny < 3-3,5 kg 90 3 6
 2 – 4 týdny 3,5–4 kg 120 4 5 – 6
 1 – 2  měsíce 4–5 kg 150 5 5
 2 – 4 měsíce 5–6,5 kg 180 6 4 – 5
 4 – 6 měsíců > 6,5 kg 210 7 4


*K odměřování prášku používejte pouze přiloženou odměrku; 1 zarovnaná odměrka (4,5 g) na 30 ml vody.
** Nezavádějte do stravy dítěte jiné potraviny bez konzultace s lékařem.

Dále by Vás mohlo zajímat, že připravená strava se rychle kazí, proto ji použijte ihned po přípravě, nebo uzavřete a uchovávejte v lednici při 2–4 °C maximálně 24 hodin. Připravenou stravu nezmrazujte a nepoužívejte, pokud byla více jak 2 hodiny mimo lednici. Připravenou stravu, která byla v kontaktu s ústy dítěte, použijte nejdéle do 1 hodiny a nedávejte do lednice. Zlikvidujte nespotřebovaný obsah lahve a omyjte veškeré použité nádobí. Výživa Nutramigen 1 LGG není určenak intravenóznímu podání.

Co obsahuje?

glukózový sirup, rostlinné oleje (palmový olej, kokosový, sójový, slunečnicový olej odrůdy „high oleic“), silně hydrolyzovaný kasein (z mléka), modifikovaný kukuřičný škrob, fosforečnan vápenatý, citronan vápenatý, citronan draselný, chlorid draselný, oleje z mikroorganismů (houby a mikrořasy) (ARA z Mortierella alpina a DHA z Crypthecodinium cohnii), citronan sodný, L-cystin, askorban sodný, cholin chlorid, inositol, L-tyrosin, oxid hořečnatý, L-tryptofan, síran železnatý, taurin, bakteriální kulturu Lactobacillus rhamnosus GG (0,034 %), L-karnitin, DL-alfa tokoferyl acetát, síran zinečnatý, kyselinu askorbovou, nikotinamid, pantothenát vápenatý, síran mědnatý, retinyl palmitát, riboflavin, thiamin hydrochlorid, cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid sodný, kyselinu listovou, molybdenan sodný, fytomenadion, chlorid chromitý, D-biotin, seleničitan sodný, kyanokobalamin

Důležité informace

Druh přípravku Léčivý přípravek

Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Doplňující informace
Měrná cena 96,75 Kč / 100 g
SÚKL název NUTRAMIGEN 1 LGG POR PLV SOL 1X400G
Kód SÚKL 217213
Čtěte pečlivě příbalovou informaci

Zapomněli jste heslo? Zašleme Vám nové na Váš email!